Голова Експертної ради про те, що потрібно зробити для реформування української залізниці

Голова Експертної ради, Завгородній Олександр Вікторович, розповів  в своєму блозі, що потрібно зробити для реформування української залізниці.

Останнім часом, громадськість і ЗМІ дуже багато уваги приділяють ситуації, яка відбувається в ПАТ "Укрзалізниця".

Це й не дивно, після того, як в 2015 році був продемонстрований досить високий рівень, тепер же безліч процесів відбуваються без обговорення, стратегії реформування, і найголовніше без відкритого соціального діалогу з працівниками галузі.

Тому кожен крок реформ, який змінює роботу підприємств, відстежується мільйонами громадян України.

В процесі реформування завжди болючою темою є збереження робочих місць і функціонування підприємств.

Так склалося, що залізничний транспорт, весь час був і є підприємством, яке за формою є "державою в державі". Але мало хто знає, яка велика кількість робочих "розпорошено" по всій Україні колективами по 10-20 чоловік, і скільки міст, для яких залізничні підприємства є містоутворюючими.

Не секрет, що модель, на підставі якої залізниця функціонувала до 2015 року, мала дуже громіздку систему управління, масово дубльовані функції, і як наслідок цього - низьку продуктивність праці і низькі економічні показники.

Практично всі наші колеги з Європи пройшли майже всі стадії реформування не за один рік, зробивши купу помилок, кілька разів змінивши вектори реформування.

Яскравим прикладом є залізниці Німеччини, які перебувають на етапі реформ ось уже майже 25 років. На початку 2016 року відбувся ряд дуже важливих зустрічей, в тому числі зустріч з керівництвом Deutsche Bahn (DB) у Франкфурті-на-Майні, в проектному офісі DB International, який якраз займається реформуванням і розвитком.

Багатогодинна зустріч і пряма розмова з експертами, які там працюють дали чітке розуміння, що підготовлена ​​нами концепція швидкого реформування з переходом до холдингової структурі має стовідсоткове право на життя. Експерти були здивовані тим, що у нас є рішення, до яких вони не прийшли за роки реформування.

Слід зазначити, що основною вимогою ЄС при реформуванні, є виконання вимог по розділенню відповідальності, тобто:

  • діагностику технічного стану виконує незалежне від власника технічного засобу підприємство;
  • виконанням ремонтних і будівельних робіт займається виключно незалежне підприємство;
  • прийняття якості робіт і об'ємних показників - виключно незалежний підрозділ;
  • поставки палива і електроенергії - виключно незалежний підрозділ;
  • нормування витрат виконує виключно незалежна організація.

Безумовне виконання цих вимог дає чітке розуміння побудови прозорої системи управління, яка на наступному етапі починає працювати на економіку підприємства.

Наведемо приклад в частині забезпечення дизельним паливом.

Як це працює зараз, давайте розберемо більш детально. Відразу прошу вибачення за дуже велику кількість однакових слів ....

Згідно з угодою, який укладено підрозділом, що займається постачанням, дизельне паливо відвантажується на паливні склади належать локомотивному депо.

Там паливо приймають робочі локомотивного депо. Наступний крок - зі складу паливо відвантажується робочим локомотивного депо в автоцистерну, що належить локомотивному депо і перевозить його в локомотив, який належить цьому локомотивному депо, або безпосередньо в депо заправляється локомотив, який належить локомотивному депо.

Далі машиніст відпрацьовує зміну, здає документацію, яку за видатками перевіряє також працівник локомотивного депо.

Далі можна не коментувати, оскільки точно також можна розібрати роботу майже кожного напряму діяльності.

Тому прискорення надання публічності системі реформування, громадське обговорення в колективах і суспільстві, проведення відкритого соціального діалогу з працівниками є запорукою успішності та ефективності роботи залізничного транспорту України.

daily.rbc.ua

вгору

При повному або частковому відтворенні матеріалів пряме гіперпосилання на www.vcrti.com.ua обов'язкове! Сайт є Засобом масової інформації відповідно до діючого законодавства. 

Підписатся на оновлення

Всі матеріали опубліковані в категорії "Блог" є особистими думками авторів і не є офіційними позиціями Всеукраїнського центру реформ транспортної інфрастркуткури. Всі матеріали опубліковані в категорії "Від редакції" є офіційною позицією Всеукраїнського центру реформ транспортної інфраструктури.

×

Читайте нас у Telegram!

Дізнавайтесь про події у сфері транспорту та інфраструктури одним із перших.

icon128 2x