Комітет Експертної ради взяв участь в обговоренні проекту Закону України «Про внутрішній водний транспорт»

Комітет Експертної ради взяв участь в обговоренні проекту Закону України «Про внутрішній водний транспорт»

31 січня 2018 року в Міністерстві інфраструктури України відбулося спільне засідання членів Комітету водного транспорту Експертної ради, бізнесу та експертів. Захід проходив під головуванням заступника Міністра інфраструктури України з питань європейської інтеграції Віктора Довганя. Засідання присвячене обговоренню проекту Закону України «Про внутрішній водний транспорт» (реєстр. № 2475а). Законопроект розглядався в доопрацьованій редакції від 08.06.2017 року.

Сьогодні відсутність базового закону про функціонування внутрішнього водного транспорту має негативний вплив на розвиток цієї галузі і стримує використання у вантажоперевезенні річкового флоту, який є більш екологічною та економічною альтернативою автомобільному та конкурує з перевезенням залізничним транспортом.

Але ж не можна забувати, що в країні спостерігається гострий дефіцит флоту, а той що є – за винятком флоту компанії «Нібулон», більшість фізично та морально застаріла і нездатниа забезпечити усі потреби вантажовласників. Тому присутні зосередили увагу на питаннях відкриття річок України та створення прозорого ринку вантажоперевезень. Не менш важливим є питання безпеки, у зв’язку з потенційною загрозою надзвичайної ситуації техногенного характеру на територіях і в містах Дніпровського та інших басейнів, через відсутність надійного механізму утримання судноплавних гідроспоруд та незадовільний стан річкового господарства.

ЕР ВВТ2

Проектом Закону України «Про внутрішній водний транспорт» передбачається визначення правових, економічних, організаційних засад діяльності внутрішнього водного транспорту та пропонується механізм обслуговування і функціонування річкових шляхів і об’єктів інфраструктури, а також виконання Угоди про асоціацію, імплементація відповідних директив та наближення законодавства України до права ЄС.

Прийняття та реалізація законопроекту дасть можливість переорієнтувати частину вантажу з автомобільних доріг на річковий транспорт, що буде запобігати порушенню норм перевезення вантажів автомобільним транспортом (перевантаження). Також це позитивно вплине на екологію – зменшиться викид вихлопних газів у повітря.

Ухвалення закону також сприятиме залученню інвестицій у берегову інфраструктуру внутрішнього водного транспорту, покращенню стану і розвитку ринку послуг річкового господарства.

Враховуючи результати обговорення на засіданні, члени Комітету водного транспорту Експертної ради підтримали проект Закону України «Про внутрішній водний транспорт» реєстр. № 2475а, в доопрацьованій редакції від 08.06.2017. На їх думку прийняття базового Закону дасть можливість відродження галузі, але який саме приймуть проект Закону дасть відповідь тільки голосування в Верховній раді України.

Також, є окрема думка, та рекомендації, щодо відновлення внутрішнього водного транспорту, у члена Комітету водного транспорту Сьоміна Олексія, які він розмістив у своєму блозі «ПОЧЕМУ НЕ РАБОТАЕТ ДНЕПР»

вгору

При повному або частковому відтворенні матеріалів пряме гіперпосилання на www.vcrti.com.ua обов'язкове! Сайт є Засобом масової інформації відповідно до діючого законодавства. 

Підписатся на оновлення

Всі матеріали опубліковані в категорії "Блог" є особистими думками авторів і не є офіційними позиціями Всеукраїнського центру реформ транспортної інфрастркуткури. Всі матеріали опубліковані в категорії "Від редакції" є офіційною позицією Всеукраїнського центру реформ транспортної інфраструктури.

×

Читайте нас у Telegram!

Дізнавайтесь про події у сфері транспорту та інфраструктури одним із перших.

icon128 2x