Звіт про діяльність Комітету дорожнього господарства Експертної ради при Міністерстві інфраструктури України

Звіт про діяльність Комітету дорожнього господарства Експертної ради при Міністерстві інфраструктури України

Станом на І півряччя 2018 року Комітет складається з 19 членів комітету, секретар- Любомир Питель, голова комітету- Гриненко Артем.

На першому засідання комітету шляхом голосування біло обрано керівника та секретаря комітету, також було складено План роботи комітету на 2018 рік. На виконання плану комітет розпочав свою роботу, наступними кроками:

  1. Серед нагальних питань в дорожній сфері, що потребують належного супроводу з боку фахового експертного середовища, членами Комітету було визначено питання супроводження процесу децентралізації при здійсненні ремонтних робіт та експлуатаційного утримання мережі автодоріг загального користування місцевого значення, сприяння у формуванні на місцевому рівні дієвої та ефективної системи органів управління автомобільними дорогами та конкурентного ринку виконавців дорожніх робіт.

З огляду на зазначене Комітет запропонував Експертній раді порушити перед Міністерством питання детального аналізу ситуації, що склалася з передачею автодоріг в управління місцевим органам влади для з’ясування фактичного стану справ та підготовки необхідних фахових пропозицій задля вирішення проблемних питань, що мають місце.

Результат: Міністром було направлено Лист №1022/25/14-18 від 30.03.2018 на Обласні державні адміністрації з проханням надати нам інформацію щодо проблем по даному питанню, та запрошено представників усіх ОДА на нараду до МІУ для аналізу процесу децентралізації доріг.

  1. За результатами листа Міністерства на ОДА Комітет отримав відповіді майже від усіх ОДА з іх проблемами та побажаннями. Комітет опрацював листи ОДА, зробив глибокий аналіз та запропонував Міністерству провести першу нараду з залученням представників ОДА для представлення їм результатів аналізу та пропозиції по вирішенню їх проблем.

21 червня 2018 року в Міністерстві інфраструктури під головуванням Міністра інфраструктури України Володимира Омеляна та за участі керівника «Укравтодору» Славоміра Новака, керівництва обласних державних адміністрацій, очільників служб автомобільних доріг України в областях, облавтодорів та фахівців Експертної ради при Міністерстві відбулась розширена нарада щодо ходу відновлення автошляхів в Україні.

Під час наради представники Комітету дорожнього господарства Експертної ради при Міністерстві, в рамках висвітлення проблемних питань, що мають місце в організації ремонтно-будівельних робіт та утримання дорожньої мережі, надали свої пропозиції щодо побудови на рівні ОДА нової, ефективної моделі управління автомобільними дорогами місцевого значення. Суть рекомендацій полягає в створенні облдержадміністраціям власного державного підприємства яке б і здійснювало управління мережею автодоріг, що передані на баланс ОДА в рамках реформи децентралізації доріг у 2018 році.

Запропонована для облдержадміністрацій модель управління автодорогами місцевого значення є ефективною, дієвою, стійкою до більшості ризиків в т.ч. корупційного характеру, і вже працює в таких областях Хмельницька та Харківська.

  1. Комітет прийняв та проаналізував окремі нормативні акти існуючі у процесі розробки в МІУ та Укравтодорі. Іде процес аналізу та громадське обговорення.
  1. Комітет налагодив тісну співпрацю з Антимонопольним комітетом України по питанню “Аналіз проблем учасників ринку будівництва і ремонту доріг в Україні“. На базі АМКУ були проведені ряд нарад.

Результат: Комітет за даної тематики здійснив глибокий аналіз та надав його результати АМКУ для врахування. АМКУ врахував нашу інформацію та готує пропозиції по удосконаленню процедур закупівель які проводять Служби автомобільних доріг в областях.

  1. Комітет долучився до пропозиції Уряду по масштабному Аудиту дорожніх робіт 2017 року. Комітет запропонував Міністерству включити представників комітету до робочої групи, яка реалізовуватиме Аудит. Чекаємо відповіді Міністерства.

Результат: Члени Комітету розпочали виїзні перевірки на об’єкти будівництва 2017 року для складання актів стану виконаних робіт. Вже здійснено виїзди в 3 області, на серпень планується здійснити ще 3 виїзди.

  1. Налагоджено тісну взаємодію та постійну співпрацю з представниками СosT Україна.

В роботі Комітету потребують негайного вирішення наступні питання:

  1. Налагодження тісної співпраці з Департаментом стратегічного розвитку дорожнього ринку та автомобільних перевезень МІУ.  Участь у нарадах, обмін інформацією, реакція на звернення від Комітету.
  2. Включити членів комітету до робочої групи по Аудиту дорожніх робіт 2017 року анонсованих Урядом України.

 

Голова Комітету дорожнього господарства Експертної ради при Мінінфраструктури України                                                                       

Артем Гриненко

вгору

При повному або частковому відтворенні матеріалів пряме гіперпосилання на www.vcrti.com.ua обов'язкове! Сайт є Засобом масової інформації відповідно до діючого законодавства. 

Підписатся на оновлення

Всі матеріали опубліковані в категорії "Блог" є особистими думками авторів і не є офіційними позиціями Всеукраїнського центру реформ транспортної інфрастркуткури. Всі матеріали опубліковані в категорії "Від редакції" є офіційною позицією Всеукраїнського центру реформ транспортної інфраструктури.

×

Читайте нас у Telegram!

Дізнавайтесь про події у сфері транспорту та інфраструктури одним із перших.

icon128 2x