Logo
Версія для друку

Український Інфраструктурний Форум '16: розвиток авіаційної галузі

Український Інфраструктурний Форум '16: розвиток авіаційної галузі

У п’ятницю, 22-го квітня, пройшов Український Інфраструктурний Форум (на якому мені, на жаль, не пощастило побувати), але завдяки новітнім технологіям я нарешті подивився засідання саме авіаційного інфраструктурного форуму.

 

Доповідачі:

-       Мірошников Юрій Володимирович – президент авіакомпанії «Міжнародні Авіалінії України»;

-       Анадський Олександр – представник ІАТА в Україні;

-       Дихне Євгеній Григорович – в.о. директора ДП «Міжнародний Аеропорт «Бориспіль»»;

-       Підгородецький Сергій Іванович – директор авіакомпанії АтласГлобал Україна;

-       Марченко Микола Олександрович - представник Асоціації Авіаперевізників  України

-       Бабійчук Дмитро Георгійович – генеральний директор ДП «УкрАерорух»;

-       Липовенко Петро Іванович – президент Асоціації «Аеропорти України».

Компанія зібралася не погана, але, на мою думку, не вистачало представників Міністерства Інфраструктури, Державної Авіаційної Служби і хоча б одного представника будь-якого регіонального аеропорту для повної картини стану авіаційної інфраструктури.

В загальному мова йшла про сьогоднішній стан справ і порівняння з попередніми періодами компаній кожного з доповідачів. Озвучилися проблеми кожного суб’єкту і деякі плани на майбутнє. Тож варто до промови кожного доповідача підходити окремо.

Першому було надано слово Анадському Олександру, який представив статистичні дані авіаційної індустрії світу, її розвитку і планів на подальший ріст авіаперевезень в Європі і США зокрема. Основною тезою було те, що світові тенденції ніяким чином не впливають на українські реалії, що дуже прикро.

Другим доповідачем був Дихне Євгеній Григорович, як представник основних «повітряних воріт» України. Похвалився дійсно вражаючими досягненнями як для державного підприємства – перехід від збиткового до прибуткового підприємства за рік, з майже 1 млрд. грн. різниці. Розповів про плани подальшого розвитку, зокрема продовження хабової політики зі збільшенням пасажиропотоку і розвитку вантажних перевезень на основі законсервованого терміналу «F».

Третім виступив Мірошников Юрій Володимирович – представник найбільшого авіаперевізника України. Знову ж таки - статистика діяльності і плани на майбутнє. Але, що варто виокремлення, звернув увагу на недоліки авіаційної інфраструктури України – стан злітно-посадкових смуг  і терміналів як регіональних аеропортів, так і аеропорту «Бориспіль» зокрема. Також натякнув, що «Борисполю» потрібно розростатися, як базовому аеропорту МАУ, в темпі, який озвучила авіакомпанія.

Четвертим був Марченко Микола Олександрович. Це був не виступ, це був «крик душі» людини, яка є дійсно спеціалістом в питанні авіаційної безпеки. Микола Олександрович наголосив, що закони, прийняті ще за часів СРСР, давно вже втратили свою цінність і всі очікують нових, європейських підходів до безпеки в авіаційній галузі.

П’ятий, Підгородецький Сергій Іванович, як єдиний реальний (в майбутньому) конкурент МАУ в Україні, відповів критикам статистикою за минулий рік. По традиції розповів про майбутні плани росту і, що насторожує, декілька разів наголосив на орієнтації на Стамбул, як базовий аеропорт і регіон для материнської авіакомпанії «Атлас Глобал».

Шостий, Липовенко Петро Іванович, висвітлив проблеми регіональних аеропортів і їх бюджетного фінансування, відсутність конкретної стратегії розвитку таких аеропортів. Декілька разів підкреслив готовність Асоціації «Аеропорти України» приймати участь у будь-яких засіданнях МІУ, пов’язаних з розробкою механізмів розвитку аеропортів, з готовим своїм баченням проектів інвестиційних проектів в авіаінфраструктуру. Також знову ж підняв питання недолугості законів, що регулюють авіаційну діяльність.

Сьомим доповідав Бабійчук Дмитро Георгійович. Він розповів про зменшення транзитних перельотів в небі України в зв’язку з агресією Російської Федерації в Донецькій і Луганській областях та АР Крим, що автоматично вплинуло на прибуток. Розповів про проблеми, з якими стикається «УкрАерорух» і про недовіру іноземних авіакомпаній щодо забезпечення безпеки, внаслідок бойових дій на сході України.

На цьому доповіді закінчилися і перейшли до запитань від слухачів. На жаль, авіаційна інфраструктура мало кого цікавить тому питання було аж одне, і те не належало до компетенції засідання. Проте, знову взяв слово Дихне Євгеній Григорович і поскаржився на нелегальність автобусних перевізників і таксі в Україні, в наслідок чого отримав ще два питання, які з легкістю парирував.

На цьому засідання закінчилося…

В загальному, чогось нового не відкрилося, учасники показали обізнаність в проблемах авіаційної інфраструктури, розповіли про свої успіхи/негаразди, але відкритої дискусії так і не відбулося. Будемо сподіватися, що такі зустрічі відбуватимуться частіше і відвідувачів на таких заходах щораз більшатиме.

Автор:  Євген Томащук

Останні з ВЦРТІ

Всеукраїнський центр реформ транспортної інфраструктури 2015-2019 (c)