Слово за парламентом

Слово за парламентом

Після вчорашньої не відставка уряду і сьогоднішньої заяви Тимошенко про вихід «Батьківщини» зі складу коаліції, політична криза в Україні стрімко набирає обертів. З непередбачуваним фіналом.

 

Парламентська більшість на межі розпаду. Тепер уже де-юре. Основні гравці, НФ і БПП, навряд чи зможуть продуктивно працювати після вчорашніх подій і приймати кабмінівські Закони. «Самопоміч» ніяк не може визначитися зі своїм статусом, А Ляшко і його фракція перебувають у вічному пошуку кращої долі.

 Тим часом, соціальна обстановка в суспільстві загострюється з кожним днем, а західні партнери призупинили фінансову допомогу країні. Ген прокурор не те у відставці, не те у відпустці, чи то на лікарняному. Корупційні скандали не вщухають, а бажаючих йти на дострокові вибори з кожним днем ​​стає більше. На обличчя, криза влади і повний параліч прийняття рішень. А це практично передреволюційна ситуація.

Тому, сьогодні своє слово повинен сказати парламент. Як це вже траплялося в гарячі 2004 і 2014 роки. Саме ВРУ, як би ми не ставилися до її нинішньому складу, зобов'язана взяти на себе всю повноту відповідальності за подальшу долю країни. Підкреслюю, парламент. Без поділу на коаліцію і оппозіцію.

В врешті-решт, люди делегували їм повноваження не для того, щоб розвалювати країну на догоду вузько корпоративних інтересів і власних амбіцій. Переконаний, що спікер парламенту Володимир Гройсман повинен зібрати лідерів фракцій, груп і комітетів і вирішити головне питання сьогоднішнього порядку денного: або країна скочується в хаос і Україна опиняється на порозі економічної катастрофи і соціальних потрясінь, або парламент повністю переформатується і починає консолідовано працювати в законному руслі з повним парламентським контролем над усіма діями і рішеннями уряду.

Парламентсько - президентська модель має на увазі саме такий алгоритм дій у разі загострення внутрішньополітичної ситуації. Більш того, саме спікер парламенту має всі важелі впливу не тільки на колег по парламенту, незалежно про партійну приналежність, а й на дії керівників силових відомств. Сьогодні парламент зобов'язаний стати центром прийняття рішень і центром стримувань і противаг з урахуванням всіх політичних позицій. Потрібна нова коаліція і новий уряд? Проводьте консультації і уявіть своє бачення суспільству. Чи вважаєте, що єдиним виходом з ситуації, що склалася можуть стати дострокові вибори? Приймайте новий Закон про вибори на основі відкритих партійних списків і беріть всю відповідальність за ситуацію в країні на час виборчої кампанії. Чи готові повністю переформатувати Кабмін без урахування партійних квот і сформувати цілком аполітичний технократичний уряд? Оголосіть про це. І дійте. Навіть, якщо це суперечить якимось нормам Регламенту.Народ Вас підтримає.

Головне зараз, це вивести внутрішньополітичний діалог з формату підкилимних і кулуарних договірних у відкрите публічне русло. І спікер, на мій погляд, може стати локомотивом цих процесів і суб'єктом прийняття політичних інституційних рішень. У такому випадку, ми зможемо уникнути необоротних процесів і зберегти Україну від стрімкого падіння в прірву. З непередбачуваним фіналом для всіх. Сьогодні, в своєму зверненні до всіх учасників політичних процесів, Гройсман сказав, що є не більше тижня для того, щоб знайти вихід з ситуації, що склалася. Тільки в стабільній ситуації і атмосфері взаємної довіри можна проводити реформи і приймати необхідні рішення. Якщо ж криза довіри подолати не вдасться і політики не захочуть перейнятися інтересами держави, тоді своє слово скажуть виборці України. Час пішов.

вгору

При повному або частковому відтворенні матеріалів пряме гіперпосилання на www.vcrti.com.ua обов'язкове! Сайт є Засобом масової інформації відповідно до діючого законодавства. 

Підписатся на оновлення

Всі матеріали опубліковані в категорії "Блог" є особистими думками авторів і не є офіційними позиціями Всеукраїнського центру реформ транспортної інфрастркуткури. Всі матеріали опубліковані в категорії "Від редакції" є офіційною позицією Всеукраїнського центру реформ транспортної інфраструктури.

×

Читайте нас у Telegram!

Дізнавайтесь про події у сфері транспорту та інфраструктури одним із перших.

icon128 2x