Про «Створення нової реальності, а не ремонт старої» або Drive Ukraine 2030

Вчора Міністерство інфраструктури України презентувало нам Національну транспортну стратегію України на період до 2030 року.
Комусь вона здалася фантастикою, а комусь чимось не реальним. Як на мене, то це дуже амбітні і круті цілі, тому нехай роблять, а за нами, як за громадськістю, завдання допомогти чим зможемо та проконтролювати щоб великі «хозяйственники» на цих проектах не збільшили, за рахунок корупційних схем, свої статки. Чи впевнена я в 100% досягнені заявлених цілей в Стратегії? Чесно, в мене великі сумніви. Але я буду дуже рада якщо все вийде.
«Створення нової реальності, а не ремонт старої» - мабуть найголовніший меседж Стратегії. Можна багато критикувати, але Естонія в свій час також створювала «нову реальність» і зараз про неї кажуть «цифрова країна».
З ключового, що повинні ми з вами побачити до 2030 року:
- 10 автобанів, побудованих за принципом концесійних доріг.
З метою міжрегіональної транспортної інтеграції, а також інтеграції Сходу України у європейськомку напрямку, пріоритетним, згідно Стратегії, є будівництво автобанів з Сум, Харкова, Дніпра, Луганська та Донецька у напрямку країн ЄС.
- Понад 100 комплексів автоматичного вагового контролю.
Це прям таки мрія. Нарешті автоматичний ваговий контроль, що прибире людський фактор!
До речі, я би на місці Рахункової палати України перевірила ефективність придбання пересувних габаритно-вагових комплексів, які придбані за кошти Європейської комісії. Авжеж якщо це в повноваженнях Рахункової палати.
- 10 годин - середній час перетину України з Півдня на Північ і з Заходу на Схід.
- 0 - дитяча смертність на автошляхах, зменшення травматизму на автошляхах на 90%, 35 млрд гривень з Дорожнього фонду на безпеку.
- Міжнародні автобани: Go Highway, Via Carpatia, продовження Одеса-Рені до Греції. А також розвиток внутрішніх напрямків: Львів-Київ-Харків-Донецьк, Київ-Керч, Полтава-Дніпро.
- Пасажирськи перевезення:повна відмова від «маршруток»; вільний ринок торпедує перехід до комфортабельних неолайнерів.
- Авіаційна галузь: 50 - працюючих аеропортів; 1 година – середній час, який займає дорога до аеропорту з будь-якої точки України; 50% населення, яке літає. Генерація пасажиропотоку регіональними аеропортами (наразі 98% пасажиропотоку припадає на 7 аеропортів).
- Від 50% - частка low-cost сегменту в авіапревезеннях.
- 36 млн пасажирів на рік - пасажиропотік аеропорту «Бориспіль». Передбачає шість об’єднаних терміналів та реконструкцію другої злітно-посадкової смуги.
- 3,5 млн пасажирів на рік - пасажиропотік аеропорту «Львів».
- Розширення географії польотів (350 напрямків для польотів з усіх аеропортів України).
- Залізнична галузь. Вільна конкуренція на залізниці. Інфраструктура і залізничне полотно належать державі. Рухомий склад, локомотиви – як в державній, так і в приватній власності. Передбачено спільне виробництво рухомого складу на основі співпраці Укрзалізниці з Крюківським вагонобудівним заводом та світовими компаніями: General Electric, Bombardier, Greenbrier.
- Заміна 100% локомотивів та оновлення вагонний парк на 100%.
- 150 км/год – середня швидкість залізниці.
- На сполученні Київ-Одеса, Київ-Львів, Київ-Харків, Київ-Дніпро має бути замінена колія на колію європейського стандарту.
- Морська і річкова галузь. Морське «єдине вікно» в усіх українських портах (інформаційна система, що дасть можливість впорядковано збирати і аналізувати дані про судна). Усунення корупційної складової. Низькі тарифи. Комфортна логістика.
- 30% - частка вантажу, який обслуговують українські порти, у чорноморському басейні.
- 50 млн тон на рік – перевезення вантажів Дніпром та іншими річками.
- Оновлена «Укрпошта»: понад 70% - частка на ринку поштових послуг.
- Hyperloop в Україні.
Територією України можуть пройти 5 з 11 глобальних гілок надшвидкісного наземного транспорту Hyperloop, з яких три прокреслені через Київ:
- перша з'єднає Китай, Європу та Канаду
- друга — Азію, Близький Схід, Європу і Північну Африку
- третя — Іспанію і Китай
З Дніпра і Кривого Рогу на такому транспортному засобі можна буде дістатися до Індії, а з Харкова, Донецька чи Одеси — в Америку.
- будівництво інтелектуальних доріг для руху безпілотного транспорту.
- система контролю трафіку (використання Big Data).
- Smart-road: пілотна дорога, що генерує електроенергію.
- Єдиний квиток: 1 квиток для всіх видів транспорту.
- Від 50% - частка електрокарів у продажу автомобілів.
- 100% - весь громадський транспорт електричний.
То що, фантастика чи реальність 2030 року?
https://vcrti.com.ua/media-tsentr/blogs/pro-stvorennia-novoi-realnosti-a-ne-remont-staroi-abo-drive-ukraine-2030#sigProIdead8fa308a
Красовська Юлія, заступник Голови Ради ГО "Всеукраїнський центр реформ транспортної інфраструктури"