Колективний договір "Укрзалізниці" - Керівники нові, а шаблони старі
- Автор Прес-служба
- Опубліковано в Блог
- Друк

Здавалося б, залучення іноземців до керівництва залізничним транспортом було запорукою відсутності в них шаблонів, відмовою від застосувань колишніх схем, тощо. Але …
Пролонгація колективних договорів та угод є суто залізничним винаходом. Найстарішим є колективний договір Південно-Західної залізниці, який на 2001-2005 роки був прийнятий в лютому того ж 2001 року. В грудні 2015 року була озвучена інформація про те, що за цей час до колективного договору залізниці було внесені 317 доповнень та змін! Тобто первинний текст колективного договору змінювався спільними рішеннями сторін не поодиноко, а систематично. Звісно ж без широкого обговорення тексту пропозицій в трудовому колективі та вузьким колом причетних. Не виключаю навіть обмеженням їх кількості двома особами.
Питання пролонгації колективних договорів та Галузевої угоди завжди було заполітизоване. Яскравим прикладом слугує продовження терміну дії Галузевої угоди на 2007-2011 роки в лютому 2006 року, яке відбулося за ініціативи Генерального Директора УЗ Василя Гладких під час передвиборчої кампанії березневих виборів 2006 року у Верховну Раду, з огляду на те, що В.Гладких очолював на той час політичну партію "Відродження" та дуже бажав залучитись підтримкою залізничників. Не допомогло...
Мене весь час дивувало таке протиріччя. Сторона профспілки та роботодавця під час прийняття неодноразових рішень про продовження терміну дії договорів та Галузевої угоди мотивують своє обопільне рішення намаганням зберегти досягнутий рівень соціального захисту залізничників. А що - передбачити це в новому колективному договорі чи угоді наснаги та бажання у сторін не вистачає? Чи все ж таки причина полягає дещо в іншому? Зважаючи на суб’єктивність своєї оцінки ймовірних причин, я від неї мабуть утримаюсь. Намагатимусь бути незаангажованим.
Продовження дії колективних договорів залізниць (філій) та їх підрозділів на деякий час знизить напругу в організаційних ланках однієї сторони (профспілки). Їх "права" залишаються незайманими. Фінансування оздоровчих закладів та відрахувань на проведення культурно-масової та спортивної роботи були темою обговорення Голови профспілки з Міністром.
Але, чи будуть відповідні фінансові ресурси (повноваження) у керівництва філій та підрозділів на забезпечення вказаних норм договорів? Виявить час та фінансовий план УЗ. Але незаперечним є одне – реалізація більшості з норм колективних договорів буде вибірковим та неповним. Але претензії від організаційних ланок профспілок будуть висуватись не Правлінню УЗ чи Раді профспілки, а начальникам філій (залізниць).
Якщо б процес прийняття колективного договору ПАТ був на фінішній прямій, то ніяких пролонгацій договорів філій та підрозділів не потребувалося б. Юридичне підґрунтя цьому (ст.9 Закону) вказано в самому тексті телеграми. І тому, в мене найоптимістичніший прогноз щодо прийняття колективного договору ПАТ - восени цього (2017) року, після закінчення оздоровчої кампанії.
2017 рік для дієвого реформування корпоративної системи оплати праці, збільшення заробітної плати залізничників, покращення соціально-економічних відносин ми вже втратили. Бо будь-які реформи повинні бути відображені в фінансовому плані підприємства. Якщо до осені 2017 року не будуть закладені підвалини реформування, то ми втратимо й 2018 рік.
Бойкачов Андрій
Голова дорожньої профорганізації ВПМУ
Південно-Західної залізниці
Схожі матеріали (за тегом)
- Кабмін призначив нового голову правління АТ "УЗ"
- УЗ у 2019 році перевезла менше пасажирів ніж у 2018
- У Дніпрі співробітники СБУ викрили на хабарі чиновника Укрзалізниці
- "Безкоштовне користування вагонами", - УЗ представила бізнесу новий порядок визначення плати
- У МІУ обговорили впровадження європейської моделі ринку послуг залізничного транспорту в Україні
Останні з Прес-служба
- Уряд затвердив фінансовий план Укрзалізниці на 2021 рік
- Укрзалізниця відновлює п’ятиденний робочий тиждень та ініціює підвищення заробітних плат залізничників
- Grain Storage Forum "ELEVATOR 2021"
- Укрзалізниця обмежуватиме висадку/посадку в «червоних зонах» виключно за рішенням Державних або регіональних комісій — автоматичного транспортного локдауну по Києву не буде
- Уряд підтримав відкриття регулярного повітряного сполучення із Сербією