В ПАТ "Укрзалізниця" розповіли про високі зарплати машиністів

В ПАТ "Укрзалізниця" розповіли про високі зарплати  машиністів

Машиністів, які отримують заробітну плату понад 20 000 грн, за останні півроку стало більше майже в 9 разів. Про це свідчить аналіз нарахованої заробітної плати працівників локомотивних бригад у період з жовтня 2017 по квітень 2018 року. Він проведений фахівцями Укрзалізниці на виконання протоколу, який 30 травня 2018 року в односторонньому порядку підписав міністр інфраструктури України Володимир Омелян за підсумками розширеної зустрічі керівництва Міністерства інфраструктури України, Укрзалізниці та профспілкових організацій стосовно акції «Робота за інструкціями».

Керівництво ПАТ "Укрзалізниця" провело дослідження і порівняло зарплати 2500 машиністів і 1700 помічників машиністів локомотивних бригад регіональних філій .

У жовтні-грудні 2017 року заробітна плата 75 % машиністів (від охоплених дослідженням) складала менше 16 000 грн, і лише у 4 % машиністів – понад 20000 грн. У цей період 83 % помічників машиніста отримували заробітну плату менше 12 000 грн, і лише 1 % – більше 16 000 грн.

Після запровадження нової системи оплати праці в Укрзалізниці з 1 грудня 2017 року ситуація з нарахуванням заробітної плати локомотивних бригад суттєво змінилася. Так, у квітні поточного року вже 35 % машиністів отримували заробітну плату більше 20 000 грн, а 17 % помічників машиніста – понад 16 000 грн. Відтак, кількість машиністів із заробітною платою понад 20 000 грн зросла у 8,75 разу, а кількість помічників машиніста із заробітною платою понад 16 000 грн – у 17 разів. 

В Укрзалізниці зауважують, що наразі найбільшу заробітну плату отримують машиністи та помічники машиніста, які забезпечують рух вантажних поїздів на подовжених дільницях обслуговування, працівники локомотивних бригад пасажирських поїздів зі швидкістю руху більше 100 км/год, машиністи, які працюють без помічника, а також машиністи, які виходять у рейси понаднормово або у вихідні дні.

Проведений аналіз також свідчить, що заробітна плата працівникам локомотивних бригад нараховується в Укрзалізниці за єдиним підходом. А її розмір залежить, зокрема, від виду руху й роду виконуваних робіт, у тому числі від наявності подовжених дільниць обслуговування; фактично відпрацьованих годин за місяць, у тому числі надурочно та у вихідні дні; фактично відпрацьованих годин у вечірній та нічний час; розміру надбавки за вислугу років залежно від стажу роботи; розміру щомісячної премії за виконання виробничих показників роботи та ін.

вгору

При повному або частковому відтворенні матеріалів пряме гіперпосилання на www.vcrti.com.ua обов'язкове! Сайт є Засобом масової інформації відповідно до діючого законодавства. 

Підписатся на оновлення

Всі матеріали опубліковані в категорії "Блог" є особистими думками авторів і не є офіційними позиціями Всеукраїнського центру реформ транспортної інфрастркуткури. Всі матеріали опубліковані в категорії "Від редакції" є офіційною позицією Всеукраїнського центру реформ транспортної інфраструктури.

×

Читайте нас у Telegram!

Дізнавайтесь про події у сфері транспорту та інфраструктури одним із перших.

icon128 2x