В Херсоні відкрито новий маневровий залізничний район

В Херсоні відкрито новий маневровий залізничний район

Місто Херсон, завдяки географічному розташуванню та розвинутій інфраструктурі, є одним з найбільших транспортних  вузлів на півдні України. Доступ до двох морів і навігація, яка працює цілий рік – є привабливим для українських та закордонних вантажовласників. Саме тут з 2006 року працює Приватне акціонерне товариство «Дніпровський термінал», яке у своєму розпорядженні має високопродуктивну вантажно-розвантажувальну техніку. За рік тут вивантажується до 250 тис. тон вантажу.

ПрАТ «Дніпровський термінал» успішно працює з компаніями-вантажовідправниками не лише з Херсонської області, але й з інших регіонів, в тому числі з транснаціональними компаніями. Основний напрям діяльності – розвантаження зернових та продуктів їх переробки, але підприємство працює також з металобрухтом, щебенем, піском тощо. Термінал забезпечує прийом суден типу «річка-море» на власних трьох причалах, а на рейді – морські судна з максимально допустимою осадкою по порту Херсон (7,8 м).

За роки діяльності Товариство стало яскравим прикладом відповідальної бізнес-структури. На площі, яку колись займав Херсонський консервний завод, всі будівлі і склади знаходились в аварійному стані, і більшість з них представляли техногенну загрозу. Зараз тут демонтовані і розчищені всі завали, відреставровані старі і збудовані нові склади. Для зберігання вантажів використовуються чотири складські приміщення і площадки для відкритого зберігання генеральних вантажів.  Один зі складів має сертифікат європейської системи контролю якості комплексу послуг зі зберігання і перевантаження екологічно чистих зернових продуктів «ORGANIK».

На даний момент понад 80% від загального об’єму вантажів складає саме перевалка органічної, екологічно чистої продукції. Відправники – переважно підприємства Херсонської області, які відкрили для себе ринки країн ЄС.

Однією із конкурентних переваг є наявність власної сертифікованої лабораторії, в якій працює висококваліфікований персонал. Тут проводяться дослідження із визначення якості зернових культур, наявності домішок, рівня вологості, фізико-хімічних та органолептичних  показників. Висока якість досліджень, які проводяться в лабораторії, створила їй заслужену репутацію в регіоні – спеціалістів ПрАТ «Дніпровський термінал» залучають в якості арбітрів для вирішення спірних і неоднозначних ситуацій.

А для того, щоб розширити географію вантажовідправників, Термінал у плані свого розвитку передбачав розширити напрямок залізничних перевезень. І саме тут виникла проблема, яка із року в рік не давала змоги підприємству запустити такий важливий стратегічний напрям. Справа у тому, що саме до  Дніпровського терміналу ще за часів Радянського Союзу були уже прокладені залізничні шляхи від Херсонської філії « ПрАТ Київ-Дніпровського МППЗТ». Майже 9 км колій, які не використовувались за призначенням, знаходились всі ці роки у просто жалюгідному стані – занедбані та розкрадені.

Практично з самого початку роботи керівництво Терміналу неодноразово зверталось до чисельних попередніх керівників «Київ-Дніпровського МППЗТ»  із пропозиціями щодо відновлення роботи залізничної гілки, яке б спонукало до появи нових клієнтів, але марно. З незрозумілих причин Термінал у різні роки отримував відмову і в результаті продовжував працювати виключно з автомобільними перевізниками.

В 2017 році з приходом нового керівника в ПрАТ «Київ-Дніпровське МППЗТ» представники «Дніпровського терміналу» уже риторично, але знову підняли питання щодо відновлення роботи у напрямку залізничних вантажних перевезень. Після обговорення планів розвитку Бурієв Валерій (керівник «Дніпровського терміналу») та Сек Руслан (керівник «Київ-Дніпровського МППЗТ») дійшли до компромісного рішення і розпочали спільну роботу з відновлення залізничних шляхів та відкриття нового маневрового району.

Протягом декількох місяців двома підприємствами, за сприяння Міністерства інфраструктури України, було проведено просто колосальну роботу! Відбувся ремонт залізничних колій та стрілочних переводів. Крім того, замінили дерев’яні шпали на залізобетонні, включаючи всі комплектуючі та дерев’яні бруси стрілочних переводів, здійснили їх баластування та виправлення, очистили від намитого ґрунту колії, замінили рейки та укріпили їх. Відбувся капітальний ремонт залізничного переїзду «Ковш»: заміна рейко-шпальної решітки колій; заміна переїзного настилу колій; облаштування переїзду світлофорною  сигналізацією та забезпечення переїзду штучним освітленням згідно з діючими нормами.

В результаті чого, 11 лютого 2018 року, відбулось розвантаження першого залізничного складу «Київ-Дніпровського МППЗТ» на території «Дніпровського терміналу». За вкрай короткий час спільними зусиллями відбулось відкриття без перебільшень важливого для всієї України вантажного залізничного сполучення. Оскільки ПрАТ «Дніпровський термінал» перевалку зернової продукції вважає себе пріоритетним, то залізничні перевезення надали змогу якісно, швидко і головне  конкурентоспроможно за вартістю надавати нові послуги для власників вантажів з усієї країни.

На даний час країни Європейського Союзу – великий, перспективний, а головне – платоспроможний ринок. А враховуючи перспективи входження України до ЄС і підписання угоди про Асоціації, експорт екологічно чистої продукції в Херсоні має тенденцію до збільшення об’ємів. З відкриттям залізничної колії Дніпровський термінал удосконалив свою роботу – підприємство має змогу розвантажувати одночасно два вагони, таким чином повне розвантаження одного вагону тут триває лише 30 хв. Також побудовано новий склад, в якому є змога зберігати одночасно три різні види вантажів та відкрито галерею від станції вивантаження вагонів до складського зберігання чи прямого завантаження на судно.

На сьогоднішній день у ПрАТ «Дніпровський термінал» затверджений план розвитку, який передбачає збільшення об’ємів переробки всіх вантажів, за виключенням нафтопаливних. З відкриттям нового маневрового залізничного району, Термінал став одним з головних гравців на ринку вантажних перевезень у Херсоні, який забезпечує своїм клієнтам логістику за вигідною ціною, якісні умови зберігання вантажів та швидке розвантаження вагонів та суден.

вгору

При повному або частковому відтворенні матеріалів пряме гіперпосилання на www.vcrti.com.ua обов'язкове! Сайт є Засобом масової інформації відповідно до діючого законодавства. 

Підписатся на оновлення

Всі матеріали опубліковані в категорії "Блог" є особистими думками авторів і не є офіційними позиціями Всеукраїнського центру реформ транспортної інфрастркуткури. Всі матеріали опубліковані в категорії "Від редакції" є офіційною позицією Всеукраїнського центру реформ транспортної інфраструктури.

×

Читайте нас у Telegram!

Дізнавайтесь про події у сфері транспорту та інфраструктури одним із перших.

icon128 2x