Укрзалізниця збирається закрити 170 станцій із навантаження зерна

Укрзалізниця збирається закрити 170 станцій із навантаження зерна

Керівництво ПАТ «Укрзалізниця» пропонує закрити 170 станцій із навантаження зерна та оптимізувати ще 177. За словами Євгена Кравцова, в.о. голови правління ПАТ «Укрзалізниця», це дозволить зменшити витрати на утримання малодіяльних станцій до 350 млн грн. на рік, повідомляє прес-служба компанії.

Проаналізувавши роботу зернових вантажних станцій спеціалісти «Укрзалізниці» дійшли висновку, що близько 300 із 528 станцій на сьогоднішній день обробляють до двох вагонів зерна на добу, але при цьому потребують витрат на своє утримання і здійснюють навантаження на залізничну інфраструктуру.

Крім того, було визначено ще 177 станцій, роботу яких оцінено як малодіяльну. На думку спеціалістів ПАТ «Укрзалізниця», їх роботу можна оптимізувати шляхом реструктуризації, санації, тимчасового або повного закриття для вантажних операцій.

Таким чином, Укрзалізниця пропонує повністю закрити 60 станцій, а у період з 1 червня по 1 грудня 2018 року припинити вантажну роботу ще 110 станцій, але з можливістю у подальшому, за умови оптимальної кількості заявок на навантаження, її відновити. Ще семи станціям пропонується надати можливість протягом кількох місяців збільшити середньоденне навантаження і вийти на беззбиткову діяльність.

За словами Кравцова, такі заходи дозволять зменшити витрати на утримання малодіяльних станцій до 350 млн грн на рік і приблизно на таку ж суму зменшаться витрати на формування поїздів за рахунок зменшення відстані між станцією навантаження та станцією формування поїздів. Зекономлені кошти «Укрзалізниця» планує направити на оновлення парку вантажних вагонів і локомотивів та на покращення станційного господарства.

Передбачається, що оптимізація роботи малодіяльних станцій дозволить покращити операційну роботу, оскільки додатково вивільняться близько 50 маневрових локомотивів.

Більше того, за словами Кравцова, спеціалісти «Укрзалізниці» розробляють механізм цінового стимулювання, щоб клієнти переходили на більш потужні станції з навантаження.

вгору

При повному або частковому відтворенні матеріалів пряме гіперпосилання на www.vcrti.com.ua обов'язкове! Сайт є Засобом масової інформації відповідно до діючого законодавства. 

Підписатся на оновлення

Всі матеріали опубліковані в категорії "Блог" є особистими думками авторів і не є офіційними позиціями Всеукраїнського центру реформ транспортної інфрастркуткури. Всі матеріали опубліковані в категорії "Від редакції" є офіційною позицією Всеукраїнського центру реформ транспортної інфраструктури.

×

Читайте нас у Telegram!

Дізнавайтесь про події у сфері транспорту та інфраструктури одним із перших.

icon128 2x