Укрзалізниця вперше після шестирічної перерви залучає фінансування з міжнародного ринку капіталу на 500 млн доларів США під 8,25% річних з кінцевим терміном погашення в 2024 році, — Євген Кравцов

Укрзалізниця вперше після шестирічної перерви залучає фінансування з міжнародного ринку капіталу на 500 млн доларів США під 8,25% річних  з кінцевим терміном погашення в 2024 році, — Євген Кравцов

Укрзалізниця вперше після шестирічної перерви залучає фінансування з міжнародного ринку капіталу через випуск єврооблігацій на 500 млн доларів США з кінцевим терміном погашення до 2024 року з дохідністю 8,25% річних. Про це на своїй сторінці у Facebook повідомив голова правління АТ «Укрзалізниця» Євген Кравцов.

 За словами Євгена Кравцова, Укрзалізниці вдалося залучити кошти на довгостроковий термін, до 2024 року, без жодних державних гарантій та застав. За результатами прайсингу ставка дохідності за єврооблігаціями склала 8,25% річних. Це більш ніж на 1,5% нижче за поточний купон випуску, який відбувся у 2013 році. Рекордні за багатьма показниками результати 2018 року, сприятливі ринкові умови та ефективні реформи дозволили успішно вийти на міжнародні ринки капіталу. Разом із цим завдяки успішному розміщенню платіжне навантаження на Укрзалізницю найближчими роками буде зменшено. Це дозволить компанії успішно розвиватись.

Керівник Укрзалізниці також повідомив, що road show топ-менеджменту компанії, яке передувало випуску цінних паперів, тривало впродовж чотирьох днів. За результатами проведених в рамках road show зустрічей та переговорів більш ніж 175 інвесторів з Великої Британії, континентальної Європи, США та Азії висловили свою зацікавленість і надали пропозиції щодо придбання цінних паперів. Попит на придбання єврооблігацій у 5 разів перевищив пропозицію компанії та сягнув 2,5 млрд доларів.

«Учасники міжнародного фінансового ринку детально аналізують показники діяльності потенційного позичальника та його середовища, без популізму та лише на реальних цифрах, і такий інтерес кваліфікованих інвесторів — це якраз яскравий показник впевненості у надійності та стабільності Укрзалізниці у довгостроковій перспективі», — наголосив Євген Кравцов.

За його словами, купон за бондами є найнижчим з 2011 року серед квазі-суверенних позичальників з України. Це відкриває дорогу іншим державним компаніям до міжнародних фінансових ринків.

Нагадаємо, що дебютний випуск єврооблігацій на $500 млн Укрзалізниця розмістила в травні 2013 року. Єврооблігації Укрзалізниці разом із цінними паперами Ощадбанку й Укрексімбанку були включені в периметр реструктуризації зовнішнього суверенного та гарантованого державою боргу, ініційованої Мінфіном України після затвердження МВФ нової чотирирічної програми розширеного фінансування EFF для України на $17,5 млрд. Графік погашення основної суми позики припадає на 2019-2021 роки: 60% мають бути оплачені у 2019 році, 20% — у 2020 році та 20% — у 2021 році.

вгору

При повному або частковому відтворенні матеріалів пряме гіперпосилання на www.vcrti.com.ua обов'язкове! Сайт є Засобом масової інформації відповідно до діючого законодавства. 

Підписатся на оновлення

Всі матеріали опубліковані в категорії "Блог" є особистими думками авторів і не є офіційними позиціями Всеукраїнського центру реформ транспортної інфрастркуткури. Всі матеріали опубліковані в категорії "Від редакції" є офіційною позицією Всеукраїнського центру реформ транспортної інфраструктури.

×

Читайте нас у Telegram!

Дізнавайтесь про події у сфері транспорту та інфраструктури одним із перших.

icon128 2x