«Укрзалізниця» повинна враховувати інтереси бізнесів і стан економіки при прийнятті рішення про підвищення тарифів, – Гройсман

«Укрзалізниця» повинна враховувати інтереси бізнесів і стан економіки при прийнятті рішення про підвищення тарифів, – Гройсман

Укрзалізниця повинна враховувати інтереси бізнесу і стан економіки в Україні, щоб коригування тарифів на вантажні залізничні перевезення було ринковим і прийнятним.

Про це під час робочого візиту на шахту «ДТЕК ім. Героїв Космосу» заявив Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман, інформує uaprom.info.

"Укрзалізниця завжди повинна враховувати реальний стан національної економіки і працювати з відповідними асоціаціями, щоб будь-які коригування (тарифів – прим.) були абсолютно ринковими і прийнятними для інших секторів економіки. Це стосується металургії, агропромислового комплексу та інших галузей", – заявив Володимир Гройсман.

Прем’єр-міністр України наголосив, що рішення стосовно тарифів має бути збалансоване, оскільки від роботи «Укрзалізниці» залежать багато секторів економіки країни, зокрема, і ті, що орієнтовані на експорт.

"Я за розумний баланс. Тому буду закликати учасників ринку і «Укрзалізницю» його дотримуватися", – зауважив Володимир Гройсман та наголосив, що консультації бізнесу та «Укрзалізниці» стосовно тарифів будуть ще тривати.

Як повідомлялося раніше, керівники профільних промислових асоціацій скерували лист прем’єр-міністрові Володимиру Гройсману, першому віце-прем’єру – міністру економічного розвитку і торгівлі Степану Кубіву, віце-прем’єру Володимиру Кістіону, міністру інфраструктури Володимиру Омеляну і очільнику «Укрзалізниці» Євгену Кравцову, в якому закликали відмовитися від реалізації проекту наказу Мінфінфраструктури від 13 липня 2018 року про зростання тарифу на перевезення порожніх вагонів.

На думку керівників асоціацій, безпідставне підвищення залізничних тарифів і вартості використання вагонів «Укрзалізниці» обійшлося українській промисловості лише за період з листопада 2017 року до липня 2018 року майже 19 млрд грн. додатково.

Нагадаємо, Державна регуляторна служба України не підтримала це підвищення. 29 серпня на нараді з цього питання голова Державної регуляторної служби Ксенія Ляпіна повідомила, що постійно діюча робоча група, до складу якої входять представники Державної регуляторної служби, МЕРТ і Міністерства інфраструктури і транспорту, продовжить розглядати проект наказу Мінінфраструктури від 13 липня 2018 року, який передбачає зростання тарифів ПАТ «Укрзалізниця» на перевезення порожніх вагонів для 1 класу вантажів (вугілля, руда, щебінь, сіль) на 95%. За її словами, в результаті підвищення тарифів підприємства зазнають додаткових витрат у розмірі 5,6 млрд грн, а це суттєво посилить фінансове навантаження на бізнес. 

вгору

При повному або частковому відтворенні матеріалів пряме гіперпосилання на www.vcrti.com.ua обов'язкове! Сайт є Засобом масової інформації відповідно до діючого законодавства. 

Підписатся на оновлення

Всі матеріали опубліковані в категорії "Блог" є особистими думками авторів і не є офіційними позиціями Всеукраїнського центру реформ транспортної інфрастркуткури. Всі матеріали опубліковані в категорії "Від редакції" є офіційною позицією Всеукраїнського центру реформ транспортної інфраструктури.

×

Читайте нас у Telegram!

Дізнавайтесь про події у сфері транспорту та інфраструктури одним із перших.

icon128 2x