Україна в роздумах: чи вигідно буде побудувати високошвидкісну євроколію

Україна в роздумах: чи вигідно буде побудувати високошвидкісну євроколію

Наразі більшість пасажирських перевезень в Україні забезпечує залізничний транспорт. Згідно зі статистикою, зараз знос залізниць знос становить 93%. При цьому середня швидкість потягів – 58,2 км/год. Так, пасажирський нічний потяг їде з середньою швидкістю 43,2 км/год, нічний експрес – 57,4 км/год, а Інтерсіті і Інтерсіті+ їдуть зі швидкістю 80,6 км/год.

Саме тому уже протягом кількох років в Україні триває обговорення побудови високошвидкісної євроколії. Одним із перших маршрутів може стати «Одеса-Київ-Львів». Це – мегапроект, реалізація якого позитивно позначиться на економічному стані низки регіонів, розширить потужності існуючих сфер виробництва і запустить нові, вважає міністр інфраструктури Володимир Омелян.

Як наголошує пан Омелян, в Україні потрібно розвивати транспортне сполучення з Європою. Але в країні, на відміну від країн ЄС, інша ширина колії. Тому Міністерство інфраструктури анонсувало будівництво євроколії, яка зв'яже Львів, Київ і Одесу з Європою через Польщу.

Відповідно до анонсованих планів, 3 українських міста, а саме Одесу, Київ і Львів хочуть з'єднати залізницею з Варшавою, а в перспективі і з Берліном. 2016 року Україна підписала Ланьцутську Декларацію ІІ про наміри брати участь в розвитку маршруту Via Carpatia. Він включає в себе будівництво як залізниці, так і автобанів.

Via Carpatia – транспортна магістраль, яка повинна з'єднати Європу з півночі на південь. Кінцевими пунктами маршруту стануть місто Клайпеда в Литві і місто Салоніки в Греції.

Відповідно до цього документу, територією України магістраль проходитиме через Мостиськ, Львів, Тернопіль, Чернівці, Луцьк, Ягодин, Рівне, Житомир, Вінницю, Коростень, Умань, Одесу та Київ. Наприкінці минулого року, у листопаді, міністр інфраструктури виступив із заявою про будівництво швидкісної євроколії з Одеси до Києва. Її вартість 800 млн євро. За словами міністра, середня вартість кілометра – 1-2 млн, на всю протяжність шляху вийде 500-800 євро.

"Самі потяги – це ще додатково 20-30 млн євро. Зараз пасажирський потяг можна купити за 10 млн євро. Відповідно, три-чотири потяги забезпечать денні поїздки", – зазначає Омелян.

вгору

При повному або частковому відтворенні матеріалів пряме гіперпосилання на www.vcrti.com.ua обов'язкове! Сайт є Засобом масової інформації відповідно до діючого законодавства. 

Підписатся на оновлення

Всі матеріали опубліковані в категорії "Блог" є особистими думками авторів і не є офіційними позиціями Всеукраїнського центру реформ транспортної інфрастркуткури. Всі матеріали опубліковані в категорії "Від редакції" є офіційною позицією Всеукраїнського центру реформ транспортної інфраструктури.

×

Читайте нас у Telegram!

Дізнавайтесь про події у сфері транспорту та інфраструктури одним із перших.

icon128 2x