Постачальники пояснили, чому не продають паливо "Укрзалізниці"

Постачальники пояснили, чому не продають паливо "Укрзалізниці"

"Укрзалізниця" більше 1,5 місяці не може закупити дизельне паливо через відсутність інтересу у компаній-постачальників. Про це повідомляє Економічна правда.

Як зазначається, останній тендер, оголошений ще 22 грудня минулого року, досі не відбувся через відмову компаній-постачальників брати участь у торгах.

Свої документи на тендер не подали компанії Socar, WOG, ОККО і компанія "Анвітрейд", яка за минулий рік продала "Укрзалізниці" пального на 2,74 млрд гривень.

"Ми сумніваємося в економічній доцільності участі в аукціоні на запропонованих Укрзалізницею "умовах"", - заявили в Socar.

"Ми не подавали свої пропозиції, в торгах участі не брали. Невигідні умови поставки, не бачимо економічної доцільності", - прокоментували в WOG.

Аналогічну відповідь дала прес-служба "Анвітрейд": "Наша компанія не брала участі в останніх тендерах УЗ. Торги нас не зацікавили, оскільки в УЗ очікували більш низьку ціну, ніж ту, по якій ми готові були постачати паливо".

Також трейдери мають й інші зауважнення до УЗ.

"Ми високо оцінюємо ризики, пов'язані з відсутністю надійного механізму виконання тендерних угод. Йдеться про відсутність чіткого графіка поставок і затримки з оплатою. Трейдер відчуває фінансові та репутаційні збитки. Сподіваємося, УЗ зробить серйозні кроки для зміни даної ситуації", - відзначили в Socar .

"Серед речей, які можна вдосконалити, - графік поставок, що дало б можливість планувати відвантаження", - заявили в прес-службі ОККО.

"Укрзалізниці" необхідно оптимізувати процес закупівель і поліпшити фінансову дисципліну. В ідеалі вона повинна перейти на передоплату", - відзначили в компанії" Анвітрейд ".

1 березня "Укрзалізниця" в черговий раз продовжила термін подачі заявок за чотирма тендерів на закупівлю 60 тисяч тонн дизпалива до 11 березня у зв'язку з необхідністю аналізу ситуації на паливному ринку.

До цього "Укрзалізниця" ввела обмеження на використання дизельного палива в зв'язку з припиненням поставок та критично низькими запасами.

У самій компанії сьогодні повідомили, що наявні запаси та чинні контракти дозволяють забезпечити ритмічне постачання дизельного пального для стабільної роботи залізничного транспорту впродовж 30 діб. 

вгору

При повному або частковому відтворенні матеріалів пряме гіперпосилання на www.vcrti.com.ua обов'язкове! Сайт є Засобом масової інформації відповідно до діючого законодавства. 

Підписатся на оновлення

Всі матеріали опубліковані в категорії "Блог" є особистими думками авторів і не є офіційними позиціями Всеукраїнського центру реформ транспортної інфрастркуткури. Всі матеріали опубліковані в категорії "Від редакції" є офіційною позицією Всеукраїнського центру реформ транспортної інфраструктури.

×

Читайте нас у Telegram!

Дізнавайтесь про події у сфері транспорту та інфраструктури одним із перших.

icon128 2x