Першого заступника департаменту аудиту і контролю «Укрзалізниці» викрили на хабарі у 300 000 доларів США

Першого заступника департаменту аудиту і контролю «Укрзалізниці» викрили на хабарі у 300 000 доларів США

Співробітники Головного управління по боротьбі з корупцією спільно з Головним слідчим управлінням Служби безпеки України під процесуальним керівництвом Генпрокуратури викрили на хабарі першого заступника начальника департаменту аудиту і контролю ПАТ «Укрзалізниця».

За повідомлення СБУ, Джакелі Вахтанг  користуючись підтримкою високопосадовців, що донедавна обіймали в підприємстві керівні посади, безпосередньо та через посередника вимагала 300 тис. доларів США щодо працевлаштування на керівну посаду в одній з філій ПАТ «Укрзалізниця». 

При цьому, однією з основних вимог з боку вимагальника, був аванс у розмірі 70000 доларів США, при передачі цієї суми у одному з київських ресторанів було затримано посадовця.  Відкрито кримінальне провадження за ст. 368 Кримінального кодексу України.

Події відбувалися за тісної співпраці департаменту безпеки Укрзалізниці та Служби безпеки України. Як зазначив в.о. голови правління ПАТ «Укрзалізниця» Євген Кравцов, керівництво компанії надає всебічне сприяння у розслідувані інших епізодів протиправної діяльності затриманої особи. Затриманий - громадянин Польщі, призначений попереднім керівництвом УЗ. Тривають слідчі дії. 

Цю подію, на своїй сторінці у Facebook, прокоментував Міністр МІУ Володимир Омелян: «Коли я особисто вимагав від Балчуна пояснень, де він взяв такого персонажа зі стійкою репутацією "краду-з-першого-дня", Войцех гордо відповідав, що це його особистий вибір, пан Вахтанг має чудове резюме і природжений антикорупціонер.

Вже тихо звільнений відомий логіст Кушнірчук, про роботу якого на Москву не говорив лише лінивий. Теж особисте протеже Балчуна.

Цікаво, може пан Балчун хоча б про кадрові призначення прозвітує перед Кабміном? 
Що ще продали, за скільки? 
Чи зробить благодійний внесок на ремонт рухомого складу з рахунків цих "фахівців"?!

Але мова не про звільненого Балчуна. Певен, правоохоронні органи знайдуть його і в Польщі.

Мова про інше. Поки я рік кричав і наводив факти зловживань, одні тихо мовчали, інші бурчали, треті - не вірили.

Реформи 2016-2017 рр. не відбулося. І допоки УЗ не буде повернено в підпорядкування Мінінфраструктури до впровадження повноцінного корпоративного управління - не вірю, щоб щось змінилося на краще. Надто велика спокуса, користуючись відсутністю належного контролю, професійних знань - далі ловити рибку в каламутній воді.

Щорічні втрати від корупції на УЗ - мінімум 10-15 млрд гривень. Цього вистачить і на партії, і на особисте збагачення, і на чорний піар проти всіх тих, які раптом вирішать боротися проти зловживань.

15 млрд за 2014 рік - це швидкісна залізниця Одеса-Київ. 2,5 години - і Ви на морі.
15 млрд за 2015 рік - Київ-Львів-Варшава
15 млрд за 2016 рік - Київ - Харків
15 млрд за 2017 рік - 25 швидкісних пасажирських потягів Тарпан зі швидкістю 220 км/год.
Причому, це забрані кошти в корупціонерів. Це додатковий ресурс! І задоволені громадяни модерної країни.

При всіх цих мегапроектах, УЗ би планово оновлювало вантажний рухомий склад, успішно працювало зі світовими компаніями, співробітники отримували б пристойну зарплату.

А так маємо вахтангів, войцехів, славіків, альош, бо зна кого.

Насправді, вибір між злом і добром дуже простий, поки не погоджуєтеся на напівправду, яка одразу стає напівбрехнею.

Хотів би щиро подякувати співробітникам СБУ за сьогоднішню операцію!» - написав він.

вгору

При повному або частковому відтворенні матеріалів пряме гіперпосилання на www.vcrti.com.ua обов'язкове! Сайт є Засобом масової інформації відповідно до діючого законодавства. 

Підписатся на оновлення

Всі матеріали опубліковані в категорії "Блог" є особистими думками авторів і не є офіційними позиціями Всеукраїнського центру реформ транспортної інфрастркуткури. Всі матеріали опубліковані в категорії "Від редакції" є офіційною позицією Всеукраїнського центру реформ транспортної інфраструктури.

×

Читайте нас у Telegram!

Дізнавайтесь про події у сфері транспорту та інфраструктури одним із перших.

icon128 2x