Некомпетентність менеджменту «Укрзалізниці» стала причиною «технічного дефолту» у вересні 2016 року

Некомпетентність менеджменту «Укрзалізниці» стала причиною «технічного дефолту» у вересні 2016 року

Варто зазначити, що процес реформування «Укрзалізниці» не має нічого спільного із поточною діяльністю підприємства.

Реформування підприємства повинно відбуватися згідно з постановою Кабінета міністрів України. Правління «Укрзалізниці» не виконує вимог даного підзаконного акту.

На офіціальному сайті «Укрзалізниці» було розміщено звіт про фінансову діяльність підприємства за 2016 рік. Громадська організація «Всеукраїнський центр реформ транспортної інфраструктури» роздрукувала текст звіту для подальшого проведення його аналізу.

Громадською організацією було прийняте рішення оприлюднити деякі дані звіту, що підтверджують некомпетентність менеджменту «Укрзалізниці», а також порушують положення Статуту, прийнятого ПКМУ № 52 від 18 січня 2017 року та підписаного Володимиром Гройсманом.

Пункт 147 Статуту містить положення про те, що Загальні збори трудового колективу товариства проводяться не рідше ніж один раз на рік, а рішення загальних зборів трудового колективу приймається простою більшістю голосів присутніх на них членів трудового колективу шляхом відкритого голосування.

На жаль, звіт містить інформацію, яка підтверджує той факт, що положення Статуту не виконуються. Це сталося тому, що правління «Укрзалізниці» не розробило чітку стратегію реформування, а також положення про загальні збори акціонерів товариства.

Наглядова рада здійснює контроль діяльності правління ПАТ «Укрзалізниця», але дані наведені нижче викликають багато сумнівів щодо діяльності наглядової ради.

Правління «Укрзалізниці» у свою чергу теж не бажає співпрацювати з наглядовою радою.

Незважаючи на інформацію, яка вказана нижче, державний аудит фінансово-господарської діяльності товариства за 2016 рік не проводився.

Дана інформація лише доводить той факт, що «Укрзалізниця» не має ні кодексу корпоративного управління, ні прагнення до фінансової незалежності та розвитку підприємства.

Зокрема, розділ «Залучення інвестицій та вдосконалення практики корпоративного управління» містить таку інформацію:

Пункт 17 розділу «Примітки до фінансової звітності» містить інформацію, яка доводить факт некомпетентності керівництва «Укрзалізниці», чиї дії призвели до порушення фінансових зобов'язань і як наслідок - перехресного дефолту підприємства.

Зазначені висновки також підтверджуються звітом за 2016 рік, виконаним незалежним аудитором Ernst & Young.

Далі буде...

 

вгору

При повному або частковому відтворенні матеріалів пряме гіперпосилання на www.vcrti.com.ua обов'язкове! Сайт є Засобом масової інформації відповідно до діючого законодавства. 

Підписатся на оновлення

Всі матеріали опубліковані в категорії "Блог" є особистими думками авторів і не є офіційними позиціями Всеукраїнського центру реформ транспортної інфрастркуткури. Всі матеріали опубліковані в категорії "Від редакції" є офіційною позицією Всеукраїнського центру реформ транспортної інфраструктури.

×

Читайте нас у Telegram!

Дізнавайтесь про події у сфері транспорту та інфраструктури одним із перших.

icon128 2x