Намір Укрзалізниці експортувати зерно є реакцією на допуск приватної тяги - УЗА

Намір Укрзалізниці експортувати зерно є реакцією на допуск приватної тяги - УЗА

Українська зернова асоціація (УЗА) вважає, що намір АТ «Укрзалізниця» зайнятися експортом зерна є відповідною реакцією на вимогу бізнесу прискорити допуск приватної тяги на залізницю. Про це повідомив глава УЗА Микола Горбачов, передає агентство «Інтерфакс-Україна».

«Я навіть не допускаю такої можливості. Думаю, що вимоги зернового ринку прискорити допуск приватних операторів локомотивної тяги спровокували відповідну реакцію, виражену паном Рязанцевим в такій саркастичній формі. У держави вже є і ДПЗКУ, і «Аграрний фонд», тому зайнятися непрофільним бізнесом «Укрзалізниці» ніхто не дозволить», - зазначив Горбачов.

На його думку, якщо «Укрзалізниця» все-таки стане зернотрейдером, це викличе «реакцію міжнародної спільноти».

«УЗ, маючи монополію на локомотивну тягу, створить для себе преференційні умови в доставці зернових вантажів, що буде порушувати і антимонопольне законодавство, і взяті на себе Україною зобов'язання при підписанні угоди з ЄС», - пояснив Горбачов.

Напередодні директор з розвитку «Укрзалізниці» Андрій Рязанцев заявив про бажання «Укрзалізниці» почати експорт зерна, закуповуючи його в фермерів.

«Таким чином, дрібні підприємства будуть забезпечені доступом до експортних потужностей. З іншого боку, для нас це теж цікаво, оскільки ми зможемо додатково залучати ресурси на зовнішньому ринку», - сказав Рязанцев.

У той же час, на думку заступника директора "Нібулона" Володимира Клименка, дана ідея є цікавою, проте виходить за рамки діяльності УЗ як перевізника.

вгору

При повному або частковому відтворенні матеріалів пряме гіперпосилання на www.vcrti.com.ua обов'язкове! Сайт є Засобом масової інформації відповідно до діючого законодавства. 

Підписатся на оновлення

Всі матеріали опубліковані в категорії "Блог" є особистими думками авторів і не є офіційними позиціями Всеукраїнського центру реформ транспортної інфрастркуткури. Всі матеріали опубліковані в категорії "Від редакції" є офіційною позицією Всеукраїнського центру реформ транспортної інфраструктури.

×

Читайте нас у Telegram!

Дізнавайтесь про події у сфері транспорту та інфраструктури одним із перших.

icon128 2x