MV Cargo: один з найбільш технологічних і потужних терміналів в Україні

MV Cargo: один з найбільш технологічних і потужних терміналів в Україні

Учасники конференції Grain Ukraine 2019, яка відбулася 24-25 травня в Одесі, відвідали з технічною екскурсією новий зерновий термінал MV Cargo у порту "Южний". Термінал з червня 2018 року працює у тестовому форматі.

Під час візиту гостям продемонстрували новітнє обладнання та надсучасні потужності найбільшого інвестиційного проекту в агросекторі України за останні роки. Урочисте відкриття терміналу MV Cargo відбудеться 6 вересня 2019 року.

Українська компанія MV Cargo та світова продовольча корпорація Cargill побудували один з найбільш технологічних і потужних терміналів в Україні. Побачивши його власними очима, можна сміливо заявити що це не просто зерновий термінал, це витвір мистецтва!

Потужності та обладнання терміналу вражають. На підприємстві є 14 силосів від компанії GSI. Кожен з них вміщає до 15 тис. тон зернових. Також є склад напольного зберігання потужністю до 80 тис тонн. Таким чином. загальний обсяг зберігання - 290 тис. тон. Силоси крайнього ряду зараз проходять програму осадки, з поетапним заповненням і подальшим розвантаженням.

Проектна потужність терміналу становить до 5 млн тонн на рік. На підприємстві передбачена можливість розширення. При необхідності тут можливе будівництво ще одного складу напольного зберігання місткістю до 80 тис. тонн. Також є можливість для встановлення другої лінії відвантаження зерна на судно і другої суднонавантажувальної машини.

Зараз, з уже наявними потужностями, термінал в тестовому режимі перевалив більше 1 млн тон продукції - фуражної і продовольчої пшениці, а також кукурудзи. У наступному зерновому сезоні на підприємстві мають намір перевантажити понад 3 млн тон зернових.

Термінал MV Cargo приймає зерно з авто- та залізничного транспорту. На терміналі використовуються три залізничні шляхи, один для візування, два інших – для вивантаження вагонів. Підприємство може обробляти до 300 залізничних вагонів на добу, і це буде середня щодобова продуктивність. Вже зараз на одній лінії вивантаження MV Cargo приймає до 200 вагонів на добу.

Традиційно левова частка зернових вантажів в Україні перевозиться залізничним транспортом, та як відомо у нас в країні складна ситуація з залізничними вантажоперевезеннями. У зв’язку з цим виникає питання: як спрацює Укрзалізниця? Для розуміння ситуації, в минулому році УЗ було перевезено 322,8 млн. тон вантажів, у 2017 році цей показник був 345 млн. тон вантажів, у 2015 році - 350 млн. тон вантажів. Попри тенденцію до зниження вантажоперевезень Укрзалізницею, є надія що, УЗ виправить ситуацію з відвантаженням та транспортуванням зернових у повному обсязі.

вгору

При повному або частковому відтворенні матеріалів пряме гіперпосилання на www.vcrti.com.ua обов'язкове! Сайт є Засобом масової інформації відповідно до діючого законодавства. 

Підписатся на оновлення

Всі матеріали опубліковані в категорії "Блог" є особистими думками авторів і не є офіційними позиціями Всеукраїнського центру реформ транспортної інфрастркуткури. Всі матеріали опубліковані в категорії "Від редакції" є офіційною позицією Всеукраїнського центру реформ транспортної інфраструктури.

×

Читайте нас у Telegram!

Дізнавайтесь про події у сфері транспорту та інфраструктури одним із перших.

icon128 2x