Керівники залізниць 5 країн будуть розвивати міжнародний транспортний маршрут Південь – Захід

Керівники залізниць 5 країн будуть розвивати міжнародний транспортний маршрут Південь – Захід

Керівники залізниць пяти країн: України, Ірану, Азербайджану, Грузії та Польщі 7 вересня підписали в Одесі протокол засідання Координаційного комітету з розвитку міжнародного транспортного маршруту Південь – Захід. Проект з розвитку маршруту передбачає організацію контейнерних вантажоперевезень з Індії/країн Перської затоки через Іран, Азербайджан, Грузію, Україну, Польщу до країн ЄС і зворотно.

 

Одна із головних переваг міжнародного транспортного маршруту Південь – Захід в тому, що він зменшує час на перевезення вантажів між цими країнами. Доставляти вантажі цим транспортним маршрутом втричі швидше, ніж альтернативними: 12 днів замість 35-37 днів.

Наразі здійснюється робота щодо розвитку перевезень контейнерних вантажів на маршруті, також для зручності клієнтів розроблені комплексні тарифи і єдині документи. Для подальшого розвитку маршруту триває робота з удосконалення інфраструктури, що дозволить створити конкурентоспроможний транспортний продукт і залучити на транспортний маршрут великі обсяги вантажів.

Розвиток міжнародного транспортного маршруту Південь – Захід  сприятиме зміцненню економічних відносин між країнами-учасниками проекту, збільшенню транзитної пропускної спроможності та експортно-імпортного потенціалу, покращенню товарообігу цим транспортним маршрутом, кращому доступу країн-учасниць проекту до міжнародного ринку транспортно-логістичних послуг.

На засіданні Координаційного комітету з розвитку міжнародного транспортного маршруту Південь – Захід учасники обговорили  умови перевезень контейнерів на фітингових платформах за напрямками: в/із Іран при відправленні із/в станції України транзитом по території Грузії та Азербайджану; в/із Іран транзитом по території України, Грузії та Азербайджану; із Індії через порт Мумбаі в країни Європейського Союзу через Славкув транзитом по території України, Грузії та Азербайджану.

«Я готовий на рівні Уряду сприяти вирішенню питання щодо морської складової маршруту. До того ж в Україні прийняте рішення про зменшення портового збору», - сказав Євген Кравцов, в.о.голови правління ПАТ "Укрзалізниця". Він наголосив на тому, що пороми мають стати невід'ємною частиною цього маршруту.

У свою чергу Джавід Гурбанов, голова ЗАТ "Азербайджанські залізниці", наголосив, що Південь – Захід – це стратегічний маршрут, і повідомив, що для його перспективного розвитку Азербайджан зацікавлений у  добудові залізничної ділянки від Астани до станції Рашт.

Також, Азербайджанська сторона презентувала веб-сайт міжнародного транспортного маршруту: http://southwest.adyexpress.az/int/ru/home-page-ru/.

Довідка:

Маршрут  (5311 км) пролягає через Славкув – Поромну (1364 км), Поромну – Батумі (1050 км),  Батумі –Баку–Астару (982 км),  Астару –Бендер-Аббас (1915 км). 

вгору

При повному або частковому відтворенні матеріалів пряме гіперпосилання на www.vcrti.com.ua обов'язкове! Сайт є Засобом масової інформації відповідно до діючого законодавства. 

Підписатся на оновлення

Всі матеріали опубліковані в категорії "Блог" є особистими думками авторів і не є офіційними позиціями Всеукраїнського центру реформ транспортної інфрастркуткури. Всі матеріали опубліковані в категорії "Від редакції" є офіційною позицією Всеукраїнського центру реформ транспортної інфраструктури.

×

Читайте нас у Telegram!

Дізнавайтесь про події у сфері транспорту та інфраструктури одним із перших.

icon128 2x