"Безкоштовне користування вагонами", - УЗ представила бізнесу новий порядок визначення плати

"Безкоштовне користування вагонами", - УЗ представила бізнесу новий порядок визначення плати

Менеджмент Укрзалізниці провів обговорення з вантажовідправниками Порядку визначення плати за користування власними вагонами АТ «Укрзалізниця» під час виконання вантажних операцій. Про це повідомила прес-служба залізниці.

Окрім вантажовідправників, в обговоренні також взяли участь представники Державної регуляторної служби України, Антимонопольного комітету України.

Як повідомили у компанії, основна мета запровадження даного документу – це зменшити час понаднормового простою вагонів на під’їзних коліях, що в результаті дозволить покращити оборот вагонів та збільшити можливості для клієнтів користуватися вагонами Укрзалізниці. 

«Ми пропонуємо запровадити безкоштовне користування вагонами Укрзалізниці під вантажними операціями від 0 до 6 годин включно. Тобто плата для клієнтів починає нараховуватися з 7 години, а не з 31-ї хвилини, як сьогодні. Окрім цього, прогресивна плата за перенесення терміну наступної вантажної операції для вагонів Укрзалізниці нараховується починаючи з 49-ої години, а не з 22-ої, як зараз. Тобто вже застосовуватиметься інфраструктурна складова тарифу. Таким чином ми стимулюватимемо клієнтів ефективніше використовувати наш рухомий склад», — зазначив директор з розвитку бізнесу АТ "Укрзалізниця" Андрій Рязанцев.

Зі свого боку під час обговорення вантажовідправники вказали на низку питань, що потребують детального розгляду до запровадження Порядку. Серед них, зокрема, принцип нарахування плати під час формування маршрутних відправок вантажів та організації здвоєних операцій, запровадження відповідальності Укрзалізниці за затримку вантажних операцій з її вини, посилення контролю за виконанням вантажних операцій, які має надати перевізник, рівномірний розподіл вагонів та врахування сезонності перевезень тих чи інших вантажів.

Крім цього, вантажовідправники запропонували подовжити термін безоплатного користування вагонами до 72 годин, а також висловили припущення про певні корупційні та економічні ризики, які можуть виникнути в результаті запровадження порядку.

вгору

При повному або частковому відтворенні матеріалів пряме гіперпосилання на www.vcrti.com.ua обов'язкове! Сайт є Засобом масової інформації відповідно до діючого законодавства. 

Підписатся на оновлення

Всі матеріали опубліковані в категорії "Блог" є особистими думками авторів і не є офіційними позиціями Всеукраїнського центру реформ транспортної інфрастркуткури. Всі матеріали опубліковані в категорії "Від редакції" є офіційною позицією Всеукраїнського центру реформ транспортної інфраструктури.

×

Читайте нас у Telegram!

Дізнавайтесь про події у сфері транспорту та інфраструктури одним із перших.

icon128 2x