Андрій Рязанцев запевняє, що в Укрзалізниці проблеми дефіциту зерновозів немає

Андрій Рязанцев запевняє, що в Укрзалізниці проблеми дефіциту зерновозів немає

Сьогодні не існує проблеми дефіциту зерновозів – за останні півтора року їх парк у країні зріс із 12 до понад 19 тисяч вагонів. Є небажання грати за ринковими правилами. А вони передбачають рівні умови для всіх учасників ринку. Крім того, слід говорити відверто про факт субсидіювання неконкурентоспроможних підприємств агропромислового комплексу за рахунок збитків Укрзалізниці. Так прокоментував закиди аграріїв на адресу Укрзалізниці директор з економіки і фінансів ПАТ «Укрзалізниця» Андрій Рязанцев.

«Проблеми дефіциту зерновозів немає. Їх цілком достатньо на найближчі 3-5 років. Проблема – у небажанні учасників ринку перелаштовуватись з радянських, на ринкові логістичні рейки», – написав у своєму блозі на залізничному інформаційному порталі (ЗІП) Андрій Рязанцев.

Директор з економіки і фінансів ПАТ «Укрзалізниця» наголошує, що рішучі дії товариства з оптимізації станційної роботи – виважений та давно необхідний крок, який досі не був зроблений через лобіювання інтересів інших галузей. У результаті впродовж багатьох років Укрзалізниця змушена утримувати величезний масив інфраструктури, практично не задіяної в перевезеннях (станції, колії), що приносить галузі лише збитки. Тому Укрзалізниця планує не лише продовжити, а й прискорити розпочату роботу з оптимізації надлишкової інфраструктури. У тому числі малоефективних зернових станцій та непрофільних активів.

Щодо тарифів на вантажні перевезення наголошується, що всі учасники ринку мають платити однакову ціну за послугу у визначеному типі вагонів. А в разі зацікавленості держави стимулювати ту чи іншу галузь доцільно вводити часткову компенсацію залізничного тарифу за рахунок бюджетних коштів, окремо для кожної галузі.

«Дотації «стратегічно важливого бізнесу» за рахунок проїдання Укрзалізницею своїх основних засобів мають припинитись і негайно. В іншому випадку країна дійсно може отримати транспортний колапс, але не з вини Укрзалізниці», – переконаний Андрій Рязанцев.

вгору

При повному або частковому відтворенні матеріалів пряме гіперпосилання на www.vcrti.com.ua обов'язкове! Сайт є Засобом масової інформації відповідно до діючого законодавства. 

Підписатся на оновлення

Всі матеріали опубліковані в категорії "Блог" є особистими думками авторів і не є офіційними позиціями Всеукраїнського центру реформ транспортної інфрастркуткури. Всі матеріали опубліковані в категорії "Від редакції" є офіційною позицією Всеукраїнського центру реформ транспортної інфраструктури.

×

Читайте нас у Telegram!

Дізнавайтесь про події у сфері транспорту та інфраструктури одним із перших.

icon128 2x