Андрій Галущак наголосив на необхідності будувати нові залізничні колії у Луганській області

Андрій Галущак наголосив на необхідності будувати нові залізничні колії у Луганській області

Як повідомляє Андрій Галущак, державний секретар Міністерства Інфраструктури України на своїй сторінці у соціальній мережі Facebook - «Під час засідання бюджетного комітету ВР на Луганщині окреслили ряд важливих завдань в транспортній галузі. Головне з них - питання постачання антрацитного вугілля на Луганську ТЕС та будівництво нової залізничної гілки.»

Андрій Галущак заявив, що через неспроможність поставляти майже 5 тис. тон антрацитного вугілля на Луганську ТЕС залізничним транспортом можливе повне відключення електроенергії у Луганській області, адже це єдиний постачальник електроенергії у Луганській області, що підконтрольна Україні.

Антрацитне вугілля доставляється на ТЕС до станції Рубіже, а потім ще 83 кілометри по автомобільним дорогам. Загалом для одноденного покриття потужностей ТЕС, необхідно близько 160 вантажівок вугілля. Що негативно впливає на стан дорожнього покриття у біля міст Щастя, Сєверодонецьк та у здовж всього маршруту, що долають вантажівки.

Андрій Галущак зробив акцент на тому, що як най скоріше необхідно побудувати нову залізничну колію що буде з’єднувати залізницю України з тією частиною залізниці, що прилягає до ТЕС.

Також він заявив, що близько 250 аграрних підприємств на півночі Луганщини повністю відрізані від залізничного сполучення, тому для доставки майже 2 мільйонів тон зернових різних видів використовувались лише автомобільні дороги. - «І ще один важливий акцент. Після початку воєнного конфлікту залізничне сполучення з північчю Луганщини було повністю призупинено. Окрім ТЕС, північні райони славляться аграрними підприємствами: більше 250 підприємств і 6 елеваторів потужністю 650 тис.тонн, минулоріч в цих районах аграрії зібрали майже 1,4 млн тонн зернових і 700 тис тонн соняшнику. Через відсутність логістики, врожай вивозили автомобільним сполученням. Як результат: ріст цін на продукцію та знову ж таки зіпсовані дороги.»

Андрій Галущак запропонував, як він це назвав «оптимальний варіант» вирішення проблеми – «… будівництво залізничної гілки Сватове - Білокуракине протяжністю 55-70 км. Як підсумок - комітет з бюджету запропонує Уряду та ПАТ "Укрзалізниця" розглянути варіант реалізації цього проекту як державного інвестиційного, та якнайшвидще приступити до розробки техніко-економічного обґрунтування і проектування.»

вгору

При повному або частковому відтворенні матеріалів пряме гіперпосилання на www.vcrti.com.ua обов'язкове! Сайт є Засобом масової інформації відповідно до діючого законодавства. 

Підписатся на оновлення

Всі матеріали опубліковані в категорії "Блог" є особистими думками авторів і не є офіційними позиціями Всеукраїнського центру реформ транспортної інфрастркуткури. Всі матеріали опубліковані в категорії "Від редакції" є офіційною позицією Всеукраїнського центру реформ транспортної інфраструктури.

×

Читайте нас у Telegram!

Дізнавайтесь про події у сфері транспорту та інфраструктури одним із перших.

icon128 2x