Збільшення портфелю українських проектів у Чорноморському регіоні як стратегічний пріоритет до 2022 року, - Степан Кубів

Збільшення портфелю українських проектів у Чорноморському регіоні як стратегічний пріоритет до 2022 року, - Степан Кубів

9 лютого  2019 року у м. Салоніки, Грецька Республіка, відбулося ХІІІ засідання Ради керуючих Чорноморського банку торгівлі та розвитку. До формування Середньострокового плану дій до 2022 року долучився Міністр економічного розвитку і торгівлі України Степан Кубів.

Про це повідомляє прес-служба Мінекономрозвитку.

Під час обговорення Стратегії та пріоритетів роботи Чорноморського банку торгівлі та розвитку (ЧБТР) на наступні 4 роки Степан Кубів підкреслив, що Банку слід дотримуватися справедливого співвідношення портфелю проектів та частки участі у капіталу банку.

“Частка України у капіталі Чорноморського банку торгівлі та розвитку втричі більша за її кредитний портфель, хоча маємо дуже гідні, цілком готові для реалізації проекти. Я наполягаю, що у 2019 році обсяг фінансування проектів в Україні має бути суттєво збільшено, щоб досягти рівня, що відповідає частці України у капіталі Банку”, - підкреслив Степан Кубів.

Перший віце-прем'єр-міністр - міністр економічного розвитку і торгівлі України також підкреслив важливість дотримання зважених підходів до запозичень, резервування та інвестування задля збереження високого кредитного рейтингу та високої ліквідності.

“Для прийняття рішень щодо пріоритетних сфер та конкретних проектів повинні оцінюватися виключно економічні фактори, а особлива увага приділятися енергетиці, зокрема відновлюваній, підтримці МСП, розвитку інфраструктури тощо. Україна активно реалізує цілу низку проектів в цих сферах, залучаючи системних інвесторів, і Банк не повинен втрачати можливості участі у цих проектах”, - наголосив Степан Кубів.

Степан Кубів також підкреслив важливість постановки реалістичних цілей та запропонував залишити частку проектів Банку в державному секторі на рівні 20-25% замість запропонованого підвищення до 35%, а фінансування інфраструктурних проектів у публічному секторі (довгострокові та високовартісні) здійснювати тільки за умови їх фінансової окупності або шляхом участі у синдикації з міжнародними фінансовими організаціями як Світовий банк, ЄБРР, Європейський інвестиційний банк.

Довідково

Чорноморський банк торгівлі та розвитку - міжнародна організація, яка об'єднує 11 держав Організації Чорноморського економічного співробітництва, створена для розвитку торговельно-економічної співпраці, підтримки миру, стабільності і процвітання у Чорноморському басейні. Яка покликана сприяти економічному співробітництву, торгівлі та кооперації країн Чорноморського регіону.

вгору

При повному або частковому відтворенні матеріалів пряме гіперпосилання на www.vcrti.com.ua обов'язкове! Сайт є Засобом масової інформації відповідно до діючого законодавства. 

Підписатся на оновлення

Всі матеріали опубліковані в категорії "Блог" є особистими думками авторів і не є офіційними позиціями Всеукраїнського центру реформ транспортної інфрастркуткури. Всі матеріали опубліковані в категорії "Від редакції" є офіційною позицією Всеукраїнського центру реформ транспортної інфраструктури.

×

Читайте нас у Telegram!

Дізнавайтесь про події у сфері транспорту та інфраструктури одним із перших.

icon128 2x