ЄБА закликала Держекоінспекцію припинити незаконні дії у портах

ЄБА закликала Держекоінспекцію припинити незаконні дії у портах

Комітет з логістики Європейської Бізнес Асоціації висловлює занепокоєння діями Державної екологічної інспекції Північно-Західного регіону Чорного моря при здійсненні екологічного та радіологічного видів контролю на предмет їх відповідності та дотримання законодавства України. Про це повідомила прес-служба ЄБА.

"Проблема полягає в тому, що працівники Інспекції безпідставно відмовляють у проставленні штампів на екологічних деклараціях, вимагаючи проведення відбору проб ізольованого баласту судна для лабораторного аналізу на предмет наявності забруднюючих речовин, що не передбачено чинним законодавством України. На це скаржаться представники українських та міжнародних компаній, чиї судна та вантажі проходять екологічний та радіологічний контролі у морських портах України. На жаль, такі дії представників Інспекції кидають тінь на численні реформи, спрямовані на боротьбу із корупцією та формування інвестиційної привабливості нашої країни", - наголошується у повідомленні. 

Представники Комітету з логістики наголошують на тому, що відповідно до світової практики та згідно з нормами міжнародних угод, до яких приєдналась Україна (Конвенція МАРПОЛ 73/78), ізольований баласт не підлягає контролю та будь-яке його інспектування обмежується лише перевіркою наявності на судні дійсного Свідоцтва про запобігання забруднення з суден, а скидання ізольованого баласту не є скиданням забруднюючих речовин.

«Відмова в проставлення штампів і накладення екологами штрафів за відсутності нормативно-правового регулювання даного питання призводить до безпідставних затримок суден, зривів контрактів на поставку експортної продукції — все це веде до великих збитків і завдає непоправної шкоди репутації України», — зазначають в асоціації.

ЄБА також висловила готовність брати участь в роботі над підготовкою нормативно-правових актів щодо екологічного контролю в морських портах та порядку взаємодії Адміністрації морських портів та підрозділів Міністерства екології та природних ресурсів України у разі виявлення випадків скидання суднами забруднюючих речовин в межах акваторії порту.

Відповідно, Асоціація наголошує на необхідності суворого дотримання норм чинного законодавства та здійснення перевірок вод ізольованого баласту після прийняття та введення в дію вищевказаних порядків, про що було неодноразово озвучено на численних зустрічах.

Раніше Голова Одеської державної адміністраці, Максим Степанов, подав листа прем'єр-міністру Володимиру Гройсману, про ліквідацію Держекологічної інспекції Північно-Західного регіону Чорного моря як територіального органу Держекоінспекції. Звернення викликане численними зверненнями підприємців щодо неправомірних, на їх думку, дій інспекції, які призводять до затримки суден, наносять значної шкоди судновласникам, а також псують міжнародний імідж Одеської області та України в цілому.

вгору

При повному або частковому відтворенні матеріалів пряме гіперпосилання на www.vcrti.com.ua обов'язкове! Сайт є Засобом масової інформації відповідно до діючого законодавства. 

Підписатся на оновлення

Всі матеріали опубліковані в категорії "Блог" є особистими думками авторів і не є офіційними позиціями Всеукраїнського центру реформ транспортної інфрастркуткури. Всі матеріали опубліковані в категорії "Від редакції" є офіційною позицією Всеукраїнського центру реформ транспортної інфраструктури.

×

Читайте нас у Telegram!

Дізнавайтесь про події у сфері транспорту та інфраструктури одним із перших.

icon128 2x