Українські правила річкового судноплавства невідповідають європейським - «Держгідрографія»

Українські правила річкового судноплавства невідповідають європейським - «Держгідрографія»

Державна установа «Держгідрографія» пропонує створити робочу групу за участю представників державних і профільних підприємств, організацій для всебічного вивчення проблем, пов'язаних з впровадженням норм Європейських правил судноплавства по внутрішніх водних шляхах (ЕПСВВП ЄЕК ООН) в Правила судноплавства на внутрішніх водних шляхах України. Про це повідомила прес-служба установи.

«З метою удосконалення безпеки судноплавства на ВВШ України Держгідрографією проведено ретельний аналіз відповідності Правил судноплавства на внутрішніх водних шляхах України та Європейських правил судноплавства внутрішніми водними шляхами затверджених Комітетом з внутрішнього транспорту ЄЕК ООН. – каже в.о.начальника ДУ «Держгідрографія Олександр Щипцов».- За результатами аналізу встановлено значні розбіжності і невідповідності чинних українських правил сучасним європейським нормам безпеки плавання суден на ВВШ. Тому ми пропонуємо представникам галузі колективне обговорення європейських стандартів».

За його словами, важливою складовою інтеграційних процесів України у сфері судноплавства на внутрішніх водних шляхах України є наближення національного законодавства до норм і стандартів Європейського Союзу, як країни члена Комітету з внутрішнього транспорту Європейської економічної комісії ООН (ЄЕК ООН).

Європейські правила судноплавства внутрішніми водними шляхами (ЄПСВВШ) містять основні норми, які застосовуються до внутрішнього водного транспорту в Європейському регіоні, такі, як марки і шкали осадки суден, суднова візуальна сигналізація, звукова сигналізація і радіотелефонний зв’язок, маркування та судноплавна обстановка водного шляху, правила плавання, правила стоянки, вимоги про сигнали і надання даних, а також приписи щодо запобігання забруднення водного середовища та видалення відходів. Ці правила містять правову і технічну основу для національних правил плавання внутрішніми водними шляхами в державах-членах ЄЕК ООН. ЄПСВВП регулярно оновлюються одночасно з вдосконаленням приписів річкових комісій європейських країн, забезпечуючи також їх взаємне узгодження.

За висновками спеціалістів ДУ «Держгідрографія» суттєві розбіжності також стосуються сигнальних навігаційних знаків, які регулюють судноплавство на ВВШ України.

"Сигнальні знаки і вогні, що встановлюються для позначення положення суднового ходу на водному шляху та впорядкування руху суден, які визначені Правилами судноплавства на внутрішніх водних шляхах України, затверджених наказом Міністерства транспорту України від 16.02.2004 № 91, не відповідають сигнальним знакам і вогням, які визначені ЄПСВВШ (ухвалені Резолюцією від 15.11.1985 № 24 ЄЕК ООН) та Сигналізація на внутрішніх водних шляхах (СИГВВШ) (ухвалено Резолюцією № 22 1982 р. ЄЕК ООН, з доповненнями 2005 р. та змінами 2011 р.). Невідповідності наявніу формі знаків, кольорах буїв, характеристиках вогнів", - йдеться в повідомленні. 

Не відповідає європейським стандартам і Положення про навігаційне забезпечення судноплавства на внутрішніх водних шляхах (затвердженого наказом Міністерства транспорту і зв’язку України від 14.06.2007 № 498), яке базується на міждержавному стандарті ГОСТ 26600-98 (Знаки навігаційні внутрішніх судноплавних шляхів. Загальні технічні умови).

"Разом з цим зазначаємо, що чинна редакція Правил діє 13 років, при цьому до неї не вноситься будь-які суттєві зміни. Враховуючи зазначене та практику застосування Правил, існує нагальна потреба комплексного перегляду, а не часткового внесення змін", - наголосили у Держгідрографії.

Довідково: 

Держгідрографія — український державний науково-виробничий комплекс, призначений для навігаційно-гідрографічного забезпечення в межах виключної (морської) економічної зони, який входить до сфери управління Міністерства інфраструктури України. 

вгору

При повному або частковому відтворенні матеріалів пряме гіперпосилання на www.vcrti.com.ua обов'язкове! Сайт є Засобом масової інформації відповідно до діючого законодавства. 

Підписатся на оновлення

Всі матеріали опубліковані в категорії "Блог" є особистими думками авторів і не є офіційними позиціями Всеукраїнського центру реформ транспортної інфрастркуткури. Всі матеріали опубліковані в категорії "Від редакції" є офіційною позицією Всеукраїнського центру реформ транспортної інфраструктури.

×

Читайте нас у Telegram!

Дізнавайтесь про події у сфері транспорту та інфраструктури одним із перших.

icon128 2x