Україна заявила про порушення Росією Конвенції з морського права

Україна заявила про порушення Росією Конвенції з морського права

19 лютого стало відомо, що Україна в особі міністерства іноземних прав подала в Міжнародний суд ООН з морського права меморандум про порушення Російською Федерацією її прав в Чорному та Азовському морях, а також в Керченській протоці.

У документі вказано, що Україна прагне підтвердити свої права у водах зазначених територій. Заявники зазначають, що від початку 2014 року Російська Федерація позбавила Україну можливості здійснювати свої права морської держави, незаконно експлуатувала для власних потреб суверенні ресурси України та узурпувала права України регулювали власні морські території.

Українські дипломати кажуть: «Грубо порушуючи міжнародне право, Російська Федерація викрадає енергетичні та рибні ресурси, які належать Україні та її народу, при цьому серед іншого завдає фізичної шкоди українським рибалкам, блокує заходження суден в українські порти у зв'язку з незаконним будівництвом Керченського моста».

У своїй заяві представники України просять арбітражний суд вжити необхідні дії для припинення порушень Російською Федерацією Конвенції ООН з морського права. Більше того, вимагається підтвердити права України в Чорному та Азовському морях та Керченській протоці. Якщо заяву приймуть до розгляду і винесуть рішення на користь України, Російська Федерація буде зобов’язана поважати суверенні права України у своїх водах, зупинити розкрадання українських ресурсів та виплатити компенсацію за спричинену шкоду.

У прес-службі Президента України повідомляють, що представляти інтереси нашої країни в Міжнародному трибуналі ООН з морського права уповноважено заступника міністра закордонних справ Олену Зеркаль.

вгору

При повному або частковому відтворенні матеріалів пряме гіперпосилання на www.vcrti.com.ua обов'язкове! Сайт є Засобом масової інформації відповідно до діючого законодавства. 

Підписатся на оновлення

Всі матеріали опубліковані в категорії "Блог" є особистими думками авторів і не є офіційними позиціями Всеукраїнського центру реформ транспортної інфрастркуткури. Всі матеріали опубліковані в категорії "Від редакції" є офіційною позицією Всеукраїнського центру реформ транспортної інфраструктури.

×

Читайте нас у Telegram!

Дізнавайтесь про події у сфері транспорту та інфраструктури одним із перших.

icon128 2x