Україна може вийти на докризовий рівень переробки контейнерних вантажів в портах

Україна може вийти на докризовий рівень переробки контейнерних вантажів в портах

Переробка контейнерних вантажів в українських портах демонструє стабільну позитивну динаміку впродовж останніх 2,5 років. У порівнянні з 2015 роком обсяг переробки за підсумками 2017 р. виріс в 1,4 рази. А за 7 місяців 2018 р. приріст склав 18%. Такі дані озвучив керівник АМПУ Райвіс Вецкаганс в рамках XII Міжнародного Чорноморського контейнерного саміту в Одесі 6 вересня.

За підсумками 7 місяців 2018 р. спостерігається позитивна динаміка по експорту та імпорту переробки контейнерів (23% і 17% відповідно). Крім того, як зауважив керівник АМПУ, це один з небагатьох видів вантажів, які разом з експортом загалом дозволяють підтримувати зовнішньоторговельний баланс держави – співвідношення між експортом та імпортом контейнерів становить практично 50% на 50%.

«Єдиний показник, який поки демонструє спад на 9% - це транзит. Саме тут ми бачимо додатковий потенціал для зростання», - зазначив Райвіс Вецкаганс. За його словами, на реалізацію цього потенціалу спрямовані основні інфраструктурні проекти АМПУ в портах Южний, Чорноморськ та Одеса, які створюють умови для розвитку на їх базі повноцінних морських хабів для суден-контейнеровозів місткістю 10 тис. TEU.

Велике значення для реалізації наявного в Україні транзитного потенціалу має комплексний розвиток портової і наземної транспортної інфраструктури. За даними АМПУ, зараз спільно з Укрзалізницею розглядають проекти модернізації припортових залізничних станцій, поліпшення логістики, в тому числі за рахунок розширення використання контейнерних поїздів. Порти Южний, Одеса, Чорноморськ вже зараз включені в маршрути 10 з 11 існуючих в Україні контейнерних поїздів, що перевозять вантажі в Латвію, Естонію, Білорусь, Литву, Словаччину, Казахстан і Китай. Також розвиваються внутрішні контейнерні залізничні маршрути.

Відповідно до Стратегії розвитку морських портів України на період до 2038 року планується збільшення частки українських портів в басейні Чорного моря до 30%.

«На початковому етапі ця планка здавалася досить амбітною. Однак вже зараз ми переробляємо понад 24% вантажів на Чорному морі. Тому цілі стратегії виглядають цілком реалістичними», - підкреслив Райвіс Вецкаганс.

вгору

При повному або частковому відтворенні матеріалів пряме гіперпосилання на www.vcrti.com.ua обов'язкове! Сайт є Засобом масової інформації відповідно до діючого законодавства. 

Підписатся на оновлення

Всі матеріали опубліковані в категорії "Блог" є особистими думками авторів і не є офіційними позиціями Всеукраїнського центру реформ транспортної інфрастркуткури. Всі матеріали опубліковані в категорії "Від редакції" є офіційною позицією Всеукраїнського центру реформ транспортної інфраструктури.

×

Читайте нас у Telegram!

Дізнавайтесь про події у сфері транспорту та інфраструктури одним із перших.

icon128 2x