У портах України планується реалізувати 46 інвестиційних проектів

У портах України планується реалізувати 46 інвестиційних проектів

У морських портах України до 2030 року планується реалізувати 46 проектів розвитку сукупною вартістю близько 44 млрд грн. Про це заявив віце-прем'єр-міністр Володимир Кістіон в ході Ukrainian Ports Forum 2018 в Одесі в четвер. 

За словами Кістіона, більша частина проектів передбачає реконструкцію та будівництво нових перевантажувальних потужностей, у тому числі — будівництво нових причалів і тилових комплексів.

«Це дасть можливість створити додатково близько 5 тис. робочих місць, забезпечити пропускну потужність на рівні 157 млн тонн вантажів», — уточнив віце-прем'єр.

Кістіон додав, що Україна відкрита до інвестицій в портову галузь, про що свідчить приваблива тарифна політика. Зокрема, у морських портах застосовуються знижки до 50% портових зборів для транзитних вантажів.

Крім того, Україна запровадила електронний документообіг інтелектуальних транспортних систем, технічні стандарти і регламенти Євросоюзу, спростила процедуру міжнародної торгівлі, у тому числі ввела механізм «єдиного вікна».

Віце-прем'єр висловив надію, що Міністерство інфраструктури найближчим часом завершить розробку нової Методики розрахунку ставок портових зборів та інших необхідних законодавчих актів, які повинні сприяти розвитку та модернізації інфраструктури портів і одночасно створити умови зниження ставок портових зборів ще до 20%.

За словами Кістіона, на модернізацію української інфраструктури в 2018 році планується направити близько 90 млрд грн.

Ukrainian Ports Forum відбувся в рамках XVII Міжнародного тижня з торгівлі і транспорту. Івент організований АМПУ спільно з Центром транспортних стратегій.

Джерело: Порты Украины

вгору

При повному або частковому відтворенні матеріалів пряме гіперпосилання на www.vcrti.com.ua обов'язкове! Сайт є Засобом масової інформації відповідно до діючого законодавства. 

Підписатся на оновлення

Всі матеріали опубліковані в категорії "Блог" є особистими думками авторів і не є офіційними позиціями Всеукраїнського центру реформ транспортної інфрастркуткури. Всі матеріали опубліковані в категорії "Від редакції" є офіційною позицією Всеукраїнського центру реформ транспортної інфраструктури.

×

Читайте нас у Telegram!

Дізнавайтесь про події у сфері транспорту та інфраструктури одним із перших.

icon128 2x