ТІС заявляє про зловживання Держекоінспекції при екологічному контролі судів

ТІС заявляє про зловживання Держекоінспекції при екологічному контролі судів

Чиновники Держекоінспекції Північно-Західного регіону Чорного моря здійснили незаконний екологічний контроль судна «AQUAPRINCESS» (прапор - Греції) в порту «Південний».

Увечері 24 квітня судно «AQUAPRINCESS» пришвартувалося біля причалу ТІС №18 під навантаження залізорудних окатишів найбільшого України і СНД компанії «Ferrexpo».

В цей же день пізно ввечері, у неробочий час, екоінспектор Костинюк Дмитро відібрав проби поверхневих вод біля судна для аналізу. Причина відбору - нібито зміна кольору морської води і виявлення плавучих часток невідомого походження.

Про це сказано в публкаціі на сторінці компанії "ТІС" в facebook.

У компанії стверджують, що 26 квітня Держекоінспекція виставила судновласнику фінансову претензію про відшкодування шкоди, завданої акваторії, на $ 18 656. Щоб отримати позначку «екологічний контроль судна - вихід дозволений» і уникнути простою судна в порту, судновласник був змушений сплатити претензію.

Згідно з чинним законодавством на даний момент відсутній затверджений Порядок проведення екологічного контролю суден. Підставою для його проведення є не просто забруднення акваторії в районі стоянки судна, а доказ факту забруднення акваторії в результаті скидання саме з конкретного судна і фактичний погіршення якості води через скидання. У випадку з AQUAPRINCESS цього доведено не було.

Вантажовласник готує судовий позов про оскарження дій Держекоінспекції та відшкодування незаконно стягнутої претензії. У ТІС констатують збільшення скарг з боку агентських компаній на адресу чиновників Держекоінспекції Північно-Західного регіону Чорного моря. Спроби відновити незаконну практику екоконтролю судів стають масовими. Йдеться про відновлення відбору проб ізольованого баласту або проведенні екоконтролю в зв'язку з нібито виявлених забрудненням біля судна. Тільки за останній місяць в Південному були зроблені спроби провести незаконний Екоконтроль судів «OURA», «Сape Peony».

Компанія ТІС, найбільший стивідорний оператор України, просить міністерство екології та міністра Остап Семерак особисто звернути увагу на те, що випадки протиправного втручання Держекоінспекції в роботу портів останнім часом істотно почастішали. Тільки в квітні поточного року про такі випадки заявляли тричі. Портові оператори, термінали, агентські компанії і судновласники готові дотримуватися законодавства і дотримуватися всіх необхідних заходів екологічної безпеки, але практика регулярної затримки суден за надуманими приводами повинна бути припинена.

Ми вважаємо, що в Україні повинна бути впроваджена розробка Порядку проведення екологічного контролю суден в пунктах пропуску через кордон в морських портах України, сказано в заяві "ТІС".

Раніше повідомлялося, що прокуратурою одеської області було відкрито кримінальне провадження на представників Державної екологічної інспекції в Південно-Західному регіоні Чорного моря за статтею 364 зловживання службовим становищем.

вгору

При повному або частковому відтворенні матеріалів пряме гіперпосилання на www.vcrti.com.ua обов'язкове! Сайт є Засобом масової інформації відповідно до діючого законодавства. 

Підписатся на оновлення

Всі матеріали опубліковані в категорії "Блог" є особистими думками авторів і не є офіційними позиціями Всеукраїнського центру реформ транспортної інфрастркуткури. Всі матеріали опубліковані в категорії "Від редакції" є офіційною позицією Всеукраїнського центру реформ транспортної інфраструктури.

×

Читайте нас у Telegram!

Дізнавайтесь про події у сфері транспорту та інфраструктури одним із перших.

icon128 2x