Суднобудування в Україні потребує державної підтримки

Суднобудування в Україні потребує державної підтримки

20 вересня 2017 року відбувся круглий стіл за участю народних депутатів, представників профільних міністерств, бізнесу, науковців та асоціацій з метою обговорення поточного стану, проблем та можливостей розвитку суднобудування в Україні.

На початку заходу, до учасників круглого столу, звернувся Голова Комітету Верховної ради України з питань промислової політики та підприємництва, Віктор Галасюк: «Ми розуміємо той стан галузі, що зараз є. Розуміємо, що галузь скоротилась на порядок і ми займаємо дуже невелике місце на глобальній карті суднобудування. В той же час, збереглися ще наукові школи, колективи, виробничі потужності і можливості відновити виробничі ланцюги. Сьогодні хотілось би обговорити ті механізми через які ми це можемо спільно зробити».

У своєму виступі народний депутат України, Андрій Вадатурський, звернув увагу на стан судноплавства та річки Дніпро, зазначивши, що розвиток суднобудування і судноплавства взаємозалежні: «Розвиток галузі можна розпочати з відновлювання внутрішнього ринку. В 1991 році, річкою Дніпро, перевозили майже 60 млн. тон вантажів, зараз 6-7 мільйонів. Тобто в десять разів можна зробити більше. Якщо порівнювати з іншими видами перевезень (залізничні, авто), то річкові - впали найбільше. З цього можна зробити висновок, що у держави як не було, так і не має стратегії щодо розвитку внутрішніх водних шляхів».

Також, на круглому столі були озвучені цифри щодо пасажирських перевезень. В 1991 році пасажирські перевезення внутрішніми водними шляхами складали – 18 млн. пасажирів на рік, а на сьогодні – до 400 тисяч.

«Як було вже сказано, зменшилися вантажні та пасажирські перевезення. Хочу звернути увагу, ще на пару цифр. В 1991 році в суднобудівній галузі нараховувалось 351 тис. працівників, а станом на 2017 рік – 28 тисяч.» - додав до одного з виступів учасників Микола Бутенко, голова Профспілки працівників суднобудування України.

Одним з цікавих виступів учасників заходу, став виступ Василя Федіна, генерального директора ТОВ «Смарт Мерітайм Груп». Він чітко і зрозуміло пояснив дві найбільші перепони в розвитку суднобудівної галузі. По-перше, це боязнь замовляти суднобудування в Україні та по-друге,  розмір вартості такого будівництва (в нашій країні вартість значно більше ніж в Європі).

Вищу вартість будування суден в Україні ніж у конкурентів в Європі, Василь Федін пояснив наступним:

- кредитна політика (в Європі суднобудівні підприємства отримують набагато дешевші кредитні кошти, тобто кредитна ставка врази нижча ніж в Україні);

- ввіз обладнання (сплата мита, податків при ввезені необхідного обладнання додає до вартості приблизно 8% в Україні);

- оренда землі (всі суднобудівельні підприємства потребують великих площ і податок на землю для галузі зависокий).

Ще багато було цікавих меседжів від учасників круглого столу і багато питань, що не встигли підняти та обговорити. Тому, висновок можна зробити наступний: тема не закрита і ще багато спільної роботи у влади та представників галузі.

Довідково: 20.09.2017 року на засіданні Комітету Верховної ради України з питань транспорту: схвалили три проекти законів, спрямованих на надання державної підтримки підприємствам суднобудівної промисловості (реєстр .№ № 6732, 6733, 6734), що були подані А. Вадатурським. 
Як зазначив Я. Дубневич на своїй сторінці Фейсбук: «Проекти запроваджують реальні механізми такої підтримки. Підприємства суднобудівної галузі на нинішньому етапі повинні отримати податкові преференції: звільнення від сплати земельного податку до 1 січня 2020 року, звільнення від сплати ПДВ по операціях з ввезення на митну територію України товарів (крім підакцизних), що використовуються для потреб суднобудівної промисловості. А також дешеві кредити та інше, що вже було передбачено, але так і не реалізовано в повній мірі». 

вгору

При повному або частковому відтворенні матеріалів пряме гіперпосилання на www.vcrti.com.ua обов'язкове! Сайт є Засобом масової інформації відповідно до діючого законодавства. 

Підписатся на оновлення

Всі матеріали опубліковані в категорії "Блог" є особистими думками авторів і не є офіційними позиціями Всеукраїнського центру реформ транспортної інфрастркуткури. Всі матеріали опубліковані в категорії "Від редакції" є офіційною позицією Всеукраїнського центру реформ транспортної інфраструктури.

×

Читайте нас у Telegram!

Дізнавайтесь про події у сфері транспорту та інфраструктури одним із перших.

icon128 2x