Розпочато підготовчі роботи з підняття DELFI

Розпочато підготовчі роботи з підняття DELFI

Вчора, 10 серпня, було підписано тристоронній договір між Одеською філією ДП “Адміністрація морських портів України”, ТОВ “Краншип” та ТОВ “Бруклін-Київ” і розпочата низка підготовчих робіт для безпеки операції з підняття затонулого танкера DELFI. Про це зазначено на офіційному сайті Міністерства інфраструктури України.

Одна з приватних компаній виступила з ініціативою здійснити роботи з підняття судна без використання державних коштів. Важко не погодитись з такою пропозицією. В операції з суднопідйому DELFI для нас були важливі 2 критерії – спроможність виконати поставлені задачі та можливість заощадження коштів платників податків. Тому вже вчора, 10 серпня, був підписаний тристоронній договір між ОФ ДП "АМПУ", ТОВ "Краншип" та ТОВ "Бруклін-Київ" і розпочата низка підготовчих робіт задля безпеки операції. Роботи з суднопійдому виконуватиме “Краншип”, а “Бруклін-Київ” виступили з ініціативою профінансувати операцію, за що їм безмежно вдячні”, - зазначив Владислав Криклій.

Підготовчі роботи передбачають видалення піску з приміщень судна, зокрема, правого борту, видалення каменів кам’яної гряди для можливості безперешкодного вирівнювання судна на лівий борт, промивку піску під обшивкою для забезпечення викренювання на лівий борт, а також низку заходів зі зняття та видалення забруднюючих речовин із танків судна тощо. Для проведення підготовчих робіт вже задіяно плавкран Атлас-4 вантажопідйомністю 30 тонн та буксир.

Нагадаємо, танкер DELFI затонув у ніч на 22 листопада минулого року. Через шторм судно, що знаходилося в акваторії порту “Південний”, було зірвано з якоря і лягло на мілину поблизу міського пляжу “Дельфін” в Одесі. З корпусу танкера, який був пошкоджений внаслідок зіткнення з хвилеломом, неодноразово фіксувався витік нафтопродуктів.

22 липня, на черговому засіданні Уряду Прем'єр-Міністр України Денис Шмигаль дав доручення Міністру інфраструктури України Владиславу Криклію взяти на особистий контроль питання підйому аварійного танкера DELFI в Чорному морі поблизу Одеси, відпрацювати його спільно з Адміністрацією морських портів України і, за необхідністю, з місцевою владою.

27 липня 2020 року рішенням Експертної комісії з визначення рівнів та класів надзвичайних ситуацій ДСНС України ситуацію з затонулим танкером – бункерувальником DELFI класифіковано як надзвичайну ситуацію техногенного характеру місцевого рівня.

вгору

При повному або частковому відтворенні матеріалів пряме гіперпосилання на www.vcrti.com.ua обов'язкове! Сайт є Засобом масової інформації відповідно до діючого законодавства. 

Підписатся на оновлення

Всі матеріали опубліковані в категорії "Блог" є особистими думками авторів і не є офіційними позиціями Всеукраїнського центру реформ транспортної інфрастркуткури. Всі матеріали опубліковані в категорії "Від редакції" є офіційною позицією Всеукраїнського центру реформ транспортної інфраструктури.

×

Читайте нас у Telegram!

Дізнавайтесь про події у сфері транспорту та інфраструктури одним із перших.

icon128 2x