Рада капітанів портів звинувачує голову Морської адміністрації у порушенні етики держслужбовця

Рада капітанів портів звинувачує голову Морської адміністрації у порушенні етики держслужбовця

Рада капітанів морських портів України звернувся до прем'єр-міністра Володимира Гройсмана з листом, в якому заявили про порушення етики держслужбовця головою Державної служби морського та річкового транспорту (Морської адміністрації) Дмитром Петренко. Про це інформують «Порты Украины».

Як наголошується, в суботу, 2 березня, Петренко на своїй сторінці в Facebook повідомив про отримання листа-звернення від іноземного судна Ken Star, де стверджувалося, що агент компанії Dream Voyage разом з держслужбовцями Держекоінспекції намагалися затримати судно і вимагали гроші в розмірі $ 3,8 тис. під приводом так званого «порушення екологічних норм». При цьому Петренко написав, що цьому нібито сприяв капітан ДП «АМПУ» Олександр Антонов і «його поки що не звільнена служба».

«Згідно з чинним законодавством, зокрема, Кодексом торгового мореплавання (КТМ) України, Положення про капітана морського порту (затвердженого наказом Міністерства інфраструктури №190), капітан морського порту не бере і жодним чином не пов'язаний з роботою Державної екологічної інспекції України та/або її територіальних підрозділів. Капітан порту не впливає і не може впливати на прийняття екологічними інспекторами рішень про проведення екологічного контролю суден в портах України, в тому числі, взяття проб ізольованого баласту, які екологічні інспектори продовжують виконувати всупереч законодавству, зокрема, Правил охорони внутрішніх морських вод і Конвенції МАРПОЛ 73/78», - підкреслюється в зверненні Ради капітанів.

У документі наголошується, що капітан Одеського порту Олександр Антонов завжди послідовно виступав проти допуску інспекторів Держекоінспекції на борт морських суден для здійснення відбору проб баластних вод, оскільки скидання ізольованого баласту в морських портах України дозволяється без обмежень (пункт 5.1. Правил охорони внутрішніх морських вод). Порядок і підстави затримання суден капітаном порту передбачені ст. 80, 91 КТМ України.

«Жодного рішення про затримання Ken Star в порядку, передбаченому КТМ України, капітаном Одеського морського порту Антоновим А.А. не приймалося. Всі «звинувачення» голови Морської адміністрації Петренко Д.С. є надуманими, безпідставними і не підтверджуються жодними доказами. Крім того, ситуація з Ken Star в черговий раз свідчить про «проблему двовладдя», яка виникла в морських портах України через непослідовні дії Морської адміністрації при обранні і надалі призначення «нових» капітанів морських портів України, які не відповідають КТМ Україна і закону про морські порти », - підкреслюється в листі.

У зв'язку з викладеним, Рада капітанів морських портів України висловлює рішучий протест щодо заяви і подальших дій голови Морської адміністрації Дмитра Петренка, що не відповідають принципам етики державного службовця категорії «А» (вищий корпус державної служби).

«На нашу думку, вищезазначена заява пана Петренко Д.С. є наклепом, не відповідає вимогам добропорядності і дискредитує діяльність Державної служби морського та річкового транспорту України як центрального органу виконавчої влади, на який покладено реалізацію владних повноважень», - резюмується в зверненні.

Як повідомлялося раніше, Морська адміністрація 26 лютого призначила капітанів 13 українських морських портів та проінформувала, що виконання функцій, які виконували служби капітанів портів в складі ДП «АМПУ», припинено з 26 лютого 2019 року. У той же час капітани морських портів АМПУ і далі залишаються на своїх посадах.

В даний час ринок не розуміє, хто має легітимний статус - капітани морпортів Морської адміністрації або капітани морпортів АМПУ. Офіційні джерела не мають ніяких пояснень з цього приводу.

0306 01.jpg.pagespeed.ce.MrROXLJzRJ

вгору

При повному або частковому відтворенні матеріалів пряме гіперпосилання на www.vcrti.com.ua обов'язкове! Сайт є Засобом масової інформації відповідно до діючого законодавства. 

Підписатся на оновлення

Всі матеріали опубліковані в категорії "Блог" є особистими думками авторів і не є офіційними позиціями Всеукраїнського центру реформ транспортної інфрастркуткури. Всі матеріали опубліковані в категорії "Від редакції" є офіційною позицією Всеукраїнського центру реформ транспортної інфраструктури.

×

Читайте нас у Telegram!

Дізнавайтесь про події у сфері транспорту та інфраструктури одним із перших.

icon128 2x