Портовики чекають підпису Гройсмана під постановою проти корупції екологів

Портовики чекають підпису Гройсмана під постановою проти корупції екологів

Портовики чекають підпису прем'єр-міністра Володимира Гройсмана під проектом постанови Кабміну «Деякі питання дерегуляції господарської діяльності». Про це пишуть «Порти України».

Документ передбачає внесення змін до 16 інших постанов Кабміну. Підписати постанову просить Гройсмана також Європейська бізнес-асоціація (ЄБА).

Це одне з найбільш очікуваних для галузі рішень, яке скасовує контроль ізольованих баластних вод суден під час їх перебування у внутрішніх морських водах України.

«До цього часу в законодавстві України існувала недосконала процедура здійснення морськими екологічними інспекціями Держекоінспекції контролю скидання вод. Результатом прийняття постанови має стати зменшення корупційних ризиків в екологічній сфері. Оскільки за останні роки доказів про корупційні зловживання екологічних інспекторів зібрано більш ніж достатньо», - йдеться в повідомленні.

Очікується, що з прийняттям нової постанови зменшиться регуляторний тиск на бізнес, будуть скасовані зайві адміністративні процедури, покращиться інвестиційний клімат і будуть імплементовані кращі міжнародні практики ведення бізнесу, відображені в рейтингу Doing Business.

«Дану постанову в березні портовики сприйняли з великим натхненням і оптимізмом, але подальше затягування процедури її підписання наводить на підозри щодо спроб корупціонерів заблокувати просування документа», - пише видання.

Ще в 2015 році в Україні було скасовано обов'язковий контроль ізольованого баласту. Екологам заборонено самостійно підніматися на борт судна і брати проби. Однак, приймаючи таке рішення, українські законодавці не скасували ГОСТ на показники баластних вод.

вгору

При повному або частковому відтворенні матеріалів пряме гіперпосилання на www.vcrti.com.ua обов'язкове! Сайт є Засобом масової інформації відповідно до діючого законодавства. 

Підписатся на оновлення

Всі матеріали опубліковані в категорії "Блог" є особистими думками авторів і не є офіційними позиціями Всеукраїнського центру реформ транспортної інфрастркуткури. Всі матеріали опубліковані в категорії "Від редакції" є офіційною позицією Всеукраїнського центру реформ транспортної інфраструктури.

×

Читайте нас у Telegram!

Дізнавайтесь про події у сфері транспорту та інфраструктури одним із перших.

icon128 2x