Порт Гданська упевнено посідає 6 місце на Балтійському узбережжі

Порт Гданська упевнено посідає 6 місце на Балтійському узбережжі

У 2017 році порт Гданська розвантажив  40,613 млн. тонн вантажу. Це означає, що він досі посідає шосте місце серед портів Балтійського моря, але до п’ятого, на якому зараз знаходиться Гетеборг, йому не вистачає 200 000 тонн. Ми сподіваємось, що через рік піднімемося на більш високу позицію, - сказав президент Гданського морського порту (ПГАУ) Лукаш Греінке на  "Радіо Гданськ".

-У нас амбітні плани. Ми хочемо бути серед кращих портів Балтійського моря. Минулого року ми посіли 6 місце, але до вищих позицій нам лишилось не так багато. За рік хочемо посідати 5 місце, а за 2 – збільшити річний оборот вантажу в порту на 10 млн тонн порівняно з поточною статистикою, - коментує Лукаш Греінке.

Більше того, Лукаш Греінке згадав про наймасштабнішу із запланованих інвестицій у Гданськ у найближчі роки, тобто про Центральний порт. Якщо притримуватися оптимістичної версії – ми побудуємо його вже у 2025 році. Зараз спостерігається підвищений інтерес до цього проекту, - додає він.

Центральний порт необхідний перш за все Польщі, адже чим більше тоннаж вантажу у національних портах, тим більшим є дохід державного бюджету. У 2016 році вартість вантажів, відвантажених в порту Гданська становила близько 240 млрд злотих.

Наразі інвестиції щодо цього проекту знаходяться на етапі планування. Ми хочемо побудувати там пасажирський термінал та розвивати суднобудування, адже ці галузі поки що мають обмеження в нашому внутрішньому порту. Наприклад, існують певні обмеження на довжину блоків, які можуть бути відремонтовані або побудовані на верфі, тож вихід назовні буде корисним для багатьох галузей промисловості, - зазначає Лукаш Греінке. 

Джерело: Rynek infrastruktury 

вгору

При повному або частковому відтворенні матеріалів пряме гіперпосилання на www.vcrti.com.ua обов'язкове! Сайт є Засобом масової інформації відповідно до діючого законодавства. 

Підписатся на оновлення

Всі матеріали опубліковані в категорії "Блог" є особистими думками авторів і не є офіційними позиціями Всеукраїнського центру реформ транспортної інфрастркуткури. Всі матеріали опубліковані в категорії "Від редакції" є офіційною позицією Всеукраїнського центру реформ транспортної інфраструктури.

×

Читайте нас у Telegram!

Дізнавайтесь про події у сфері транспорту та інфраструктури одним із перших.

icon128 2x