Одеська облдержадміністрація хоче створити спеціальну економічну зону у порту Рені

Одеська облдержадміністрація хоче створити спеціальну економічну зону у порту Рені

Одеська облдержадміністрація (ОДА) хоче створити спеціальну економічну зону (СЕЗ) у порту Рені на Дунаї, щоб вивести його з украй складної економічної ситуації.

Про це повідомив глава ОДА Максим Степанов на форумі "Українські порти-2018" в Одесі в четвер, інформує "Інтерфакс-Україна".

За його словами, спільно з Адміністрацією морських портів України (АМПУ) облдержадміністрація підготувала відповідний законопроект про внесення змін до закону про СЕЗ і Податковий кодекс.

Зокрема, запропоновано надати пільги підприємствам, що працюють на території СЕЗ, з податку на прибуток у вигляді зниження його в перші три роки до нуля, а в наступні три роки - на 50%.

М.Степанов наголосив, що в 90-х роках минулого століття порт переробляв 10 млн тонн вантажу, а зараз - 200 тис. тонн і "фактично вмирає". СЕЗ, на думку голови ОДА, допоможе вдихнути в порт життя.

У свою чергу віце-прем'єр Володимир Кістіон зазначив, що уряд повністю підтримує ініціативу про створення СЕЗ у порту Рені.

Згідно з даними АМПУ, переробка вантажів у Ренійському порту в 2017 році збільшилася на 15,7% - до 1,125 млн т.

До території порту Рені належить частина огородженої берегової смуги по лівому березі Дунаю від 123,6 км до 128,3 км, площа території порту - 940 тис. кв. м, площа ковша - 440 тис. кв. м. Глибини на рейдах коливаються (від берега до середини річки) від 2 до 25 м. Проектна потужність порту - 7,7 млн тонн, зазначається на сайті АМПУ.

вгору

При повному або частковому відтворенні матеріалів пряме гіперпосилання на www.vcrti.com.ua обов'язкове! Сайт є Засобом масової інформації відповідно до діючого законодавства. 

Підписатся на оновлення

Всі матеріали опубліковані в категорії "Блог" є особистими думками авторів і не є офіційними позиціями Всеукраїнського центру реформ транспортної інфрастркуткури. Всі матеріали опубліковані в категорії "Від редакції" є офіційною позицією Всеукраїнського центру реформ транспортної інфраструктури.

×

Читайте нас у Telegram!

Дізнавайтесь про події у сфері транспорту та інфраструктури одним із перших.

icon128 2x