Logo
Версія для друку

Максим Степанов подав листа прем'єр-міністру Володимиру Гройсману про ліквідацію Держекологічної інспекції

Максим Степанов подав листа прем'єр-міністру Володимиру Гройсману про ліквідацію Держекологічної інспекції

Голова Одеської державної адміністраці, Максим Степанов, подав листа прем'єр-міністру Володимиру Гройсману, про ліквідацію Держекологічної інспекції Північно-Західного регіону Чорного моря як територіального органу Держекоінспекції. Про це він повідомив на своїй сторінці у Facebook.

"Державна екологічна інспекція Північно-Західного регіону Чорного моря звітує про 300 тисяч доларів, зароблених в бюджет з початку року. Це проти мільйонів доларів, що втрачають світові компанії під час простою в портах! Наразі судновласники навіть включають до договорів фрахтування спеціальне «українське застереження» (англ. Ukrainian Clause), в якому попереджають фрахтувальників, що для запобігання затримки судна в українському порту треба включити до дисбурсментського рахунку додатково 3-5 тисяч доларів у зв'язку зі здійсненням «екологічного контролю». Це зло, яке має бути вбите!", - повідомляє Максим Степанов.

На теперешній час в морських портах України діють пости екологічного контролю, які є підрозділами морських екологічних інспекцій Північно-Західного регіону Чороного моря та Державної Азовської морської екологічної інспекції. Діяльність зазначених інспекцій викликає багато нарікань з боку бізнесу, при цьому відсутність нормативно-правової бази для діяльності інспекцій створює передумови для корупції.

У листі йдеться про те що Державна екологіча інспекція Північно-Західного регіону Чорного моря, ігноруючи Конституцію та законодавство України, міжнародні норми і принципи, стабільно функціонує. Незважаючи на недосконалість нормативно-правової бази та відсутність підзаконних актів, без регламентованих процедур, на власний розсуд інспекторів Державної екологічної інспекції Північно-Західного регіону Чорного моря здійснюється відбір  проб води та проведення їх аналізу. Це призводить до умисної затримки суден на тривалий час, що означає сплату коштів у вигляді штрафів.

Також зазначається, що фактично, корупція Державної екологічної інспекції Північно-Західного регіону Чорного моря визана на міжнародному рівні, це є беззаперечним фактом та непоправним ударом по іміджу та репутації України.

Нагадаємо, що учасники портового ринку в один голос говорять про відновлення старих корупційних схем в Державій інспекції Південно-Західного регіону Чорного моря. Це відомство в кінці січня своїми діями поставило на вуха всю країну після того, як під надуманим приводом заблокувало вихід у море двох завантажених аміаком танкерів.

Раніше повідомлялося, що прокуратурою одеської області було відкрито кримінальне провадження на представників Державної екологічної інспекції в Південно-Західному регіоні Чорного моря за статтею 364 зловживання службовим становищем.

Потім ТІС заявив про зловживання Держекоінспекції при екологічному контролі судів.

Схожі матеріали (за тегом)

Останні з Пресс-служба

Всеукраїнський центр реформ транспортної інфраструктури 2015-2019 (c)