Максим Степанов подав листа прем'єр-міністру Володимиру Гройсману про ліквідацію Держекологічної інспекції

Максим Степанов подав листа прем'єр-міністру Володимиру Гройсману про ліквідацію Держекологічної інспекції

Голова Одеської державної адміністраці, Максим Степанов, подав листа прем'єр-міністру Володимиру Гройсману, про ліквідацію Держекологічної інспекції Північно-Західного регіону Чорного моря як територіального органу Держекоінспекції. Про це він повідомив на своїй сторінці у Facebook.

"Державна екологічна інспекція Північно-Західного регіону Чорного моря звітує про 300 тисяч доларів, зароблених в бюджет з початку року. Це проти мільйонів доларів, що втрачають світові компанії під час простою в портах! Наразі судновласники навіть включають до договорів фрахтування спеціальне «українське застереження» (англ. Ukrainian Clause), в якому попереджають фрахтувальників, що для запобігання затримки судна в українському порту треба включити до дисбурсментського рахунку додатково 3-5 тисяч доларів у зв'язку зі здійсненням «екологічного контролю». Це зло, яке має бути вбите!", - повідомляє Максим Степанов.

На теперешній час в морських портах України діють пости екологічного контролю, які є підрозділами морських екологічних інспекцій Північно-Західного регіону Чороного моря та Державної Азовської морської екологічної інспекції. Діяльність зазначених інспекцій викликає багато нарікань з боку бізнесу, при цьому відсутність нормативно-правової бази для діяльності інспекцій створює передумови для корупції.

У листі йдеться про те що Державна екологіча інспекція Північно-Західного регіону Чорного моря, ігноруючи Конституцію та законодавство України, міжнародні норми і принципи, стабільно функціонує. Незважаючи на недосконалість нормативно-правової бази та відсутність підзаконних актів, без регламентованих процедур, на власний розсуд інспекторів Державної екологічної інспекції Північно-Західного регіону Чорного моря здійснюється відбір  проб води та проведення їх аналізу. Це призводить до умисної затримки суден на тривалий час, що означає сплату коштів у вигляді штрафів.

Також зазначається, що фактично, корупція Державної екологічної інспекції Північно-Західного регіону Чорного моря визана на міжнародному рівні, це є беззаперечним фактом та непоправним ударом по іміджу та репутації України.

Нагадаємо, що учасники портового ринку в один голос говорять про відновлення старих корупційних схем в Державій інспекції Південно-Західного регіону Чорного моря. Це відомство в кінці січня своїми діями поставило на вуха всю країну після того, як під надуманим приводом заблокувало вихід у море двох завантажених аміаком танкерів.

Раніше повідомлялося, що прокуратурою одеської області було відкрито кримінальне провадження на представників Державної екологічної інспекції в Південно-Західному регіоні Чорного моря за статтею 364 зловживання службовим становищем.

Потім ТІС заявив про зловживання Держекоінспекції при екологічному контролі судів.

вгору

При повному або частковому відтворенні матеріалів пряме гіперпосилання на www.vcrti.com.ua обов'язкове! Сайт є Засобом масової інформації відповідно до діючого законодавства. 

Підписатся на оновлення

Всі матеріали опубліковані в категорії "Блог" є особистими думками авторів і не є офіційними позиціями Всеукраїнського центру реформ транспортної інфрастркуткури. Всі матеріали опубліковані в категорії "Від редакції" є офіційною позицією Всеукраїнського центру реформ транспортної інфраструктури.

×

Читайте нас у Telegram!

Дізнавайтесь про події у сфері транспорту та інфраструктури одним із перших.

icon128 2x