Кабмін прийняв рішення зменшити акваторію порту «Чорноморськ»

Кабмін прийняв рішення зменшити акваторію порту «Чорноморськ»

Кабінет міністрів на засіданні в середу прийняв рішення виключити акваторію третього басейну Сухого лиману з територій акваторії морського порту «Чорноморськ». Про це повідомляє агенство «Інтерфакс-Україна».

Згідно з текстом пояснювальної записки до постанови Кабміну, акваторія третього басейну Сухого лиману становить практично замкнутий водний простір з глибинами 0-3,5 м. При цьому на її узбережжі розміщені підприємства і організації, діяльність яких не стосується торговельного мореплавства, а сам басейн відділений від першого і другого басейнів понтонним мостом (будується стаціонарний).

У зазначеній акваторії не виконуються вантажні операції, відсутні об'єкти інфраструктури, які не здійснють торгове судноплавство і немає перспектив розвитку - в зв'язку з відсутністю прилеглих земельних ділянок портових операторів.

Прийняття зазначеної постанови призведе межі акваторії морпорту «Чорноморськ» у відповідність до вимог Кодексу торговельного мореплавства і закону України «Про морські порти».

Морський порт «Чорноморськ» розташований на берегах Сухого лиману в 12 милях на північний захід від Одеси. Річна проектна потужність - понад 30 млн тонн. Кількість вантажних причалів - 25, довжина вантажного причального фронту - 5,459 кілометра. В 2018 році морський порт збільшив вантажообіг в порівнянні з 2017 роком на 25% - до 21,535 млн т. Питома вага порту в вантажообігу морських портів України склав 15,9% проти 12,9% в 2017 році.

вгору

При повному або частковому відтворенні матеріалів пряме гіперпосилання на www.vcrti.com.ua обов'язкове! Сайт є Засобом масової інформації відповідно до діючого законодавства. 

Підписатся на оновлення

Всі матеріали опубліковані в категорії "Блог" є особистими думками авторів і не є офіційними позиціями Всеукраїнського центру реформ транспортної інфрастркуткури. Всі матеріали опубліковані в категорії "Від редакції" є офіційною позицією Всеукраїнського центру реформ транспортної інфраструктури.

×

Читайте нас у Telegram!

Дізнавайтесь про події у сфері транспорту та інфраструктури одним із перших.

icon128 2x