Екологи повернули старі корупційні «схеми» у Південно-Західний регіон Чорного моря

Екологи повернули старі корупційні «схеми» у Південно-Західний регіон Чорного моря

Учасники портового ринку в один голос говорять про відновлення старих корупційних схем в Державій інспекції Південно-Західного регіону Чорного моря. Це відомство в кінці січня своїми діями поставило на вуха всю країну після того, як під надуманим приводом заблокувало вихід у море двох завантажених аміаком танкерів.

2 лютого стало відомо, що інспектори письмово попередили керівництво порту Южний про майбутні перевірки судна TS Challenge, яке навантажувалося в поту. Свої листи отримали і деякі приватні стивідорні компанії.

Дане питання піднімалося 08.02.2018 р. на обговоренні Радою морського порту «Южний», плану розвитку порту «План-схеми розвитку порту до 2038 року».

Свій коментар, про роботу Державної інспекції, дав В'ячеслав Іванович Вороний – Начальник служби з організації роботи портів АМПУ.

Він розповів, що екологічна інспекція діє у двох напрямах: перший – перевірка дотримання технології перевалки і друге – це позапланові перевірки відповідно до закону про контроль та нагляд на підставі звернення громадян. Власне, другий напрям і став приводом екологів для перевірки суден.

Всі перевірки за технологією перевалки здійснюються в момент радіологічного контролю вантажу, а не судна, це єдині повноваження, які залишилися в екологічної інспекції, митниця без цього штампа не закриває декларацію на вантаж. Порядку здійснення радіологічного контролю немає, він був скасований рік тому, відповідно чиновники можуть діяти тільки за правилами визначеними законодавством. Але тим не менш вони прив'язують радіаційну безпеку вантажу до технології перевалки на складі, це також суперечить законодавству і крім того, вони не подають рішення, тобто вони не ставлять відмітку у відмові про проходження радіологічного контролю за якимось певним обґрунтуванням.

«Попередьте своїх експедиторів, коли вони йдуть до екологічної служби для того щоб отримати відмітку, радіологічного контролю, обов'язково нехай фіксують час, місце з відео фіксацією надання цих документів, так як державний орган повинен приймати рішення: або відмовляти, або дозволяти, якщо протягом тижня він це рішення не приймає - його дії не законні, суд буде однозначно програний з їх боку (екологічної служби - прім. ред.)» - говорить Вороний.

«В 2015 році, коли ми спільними зусиллями робили цю регуляцію, в одній з постанов КМУ прописали можливість автоматичного радіологічного контролю, тобто в тих портах, в яких КПП обладнані стійками радіаційного контролю, радіологічний контроль взагалі не робиться, він робиться в автоматичному режимі, якщо стійки не спрацювали, то штамп взагалі не потрібен, потрібно відразу йти в митницю, митник Вас оформляє і судно може спокійно відходити» - розповідає начальник роботи служби по портам АМПУ.

Тобто, якщо витратити кошти на покупку таких стійок і обладнати ними свої КПП, тоді взагалі буде усунутий контакт з екологічною інспекцією при оформленні.

вгору

При повному або частковому відтворенні матеріалів пряме гіперпосилання на www.vcrti.com.ua обов'язкове! Сайт є Засобом масової інформації відповідно до діючого законодавства. 

Підписатся на оновлення

Всі матеріали опубліковані в категорії "Блог" є особистими думками авторів і не є офіційними позиціями Всеукраїнського центру реформ транспортної інфрастркуткури. Всі матеріали опубліковані в категорії "Від редакції" є офіційною позицією Всеукраїнського центру реформ транспортної інфраструктури.

×

Читайте нас у Telegram!

Дізнавайтесь про події у сфері транспорту та інфраструктури одним із перших.

icon128 2x