«Держгідрографія» запускає четверту з шести запланованих науково-дослідну експедицію

«Держгідрографія» запускає четверту з шести запланованих науково-дослідну експедицію

Державна установа «Держгідрографія» запускає четверту науково-дослідну експедицію з відновлення океанографічної бази даних. Про це повідомила прес-служба держустанови.

«Рішення було прийнято на першому в 2019 році засіданні науково-технічної ради Держгідрографії. Наразі спеціалісти анонсують шість науково-дослідних експедицій у морському регіоні та на внутрішніх водних шляхах України в поточному році», - йдеться в повідомленні.

У 2018 році Держгідрографія вже провела три комплексних експедиції з вивчення морського і річкового середовища.

У 2019 планується провести одразу 6 науково-дослідних експедицій у рамках спільного проекту з Гідрофізичним центром НАН України.

Вчені четвертої комплексної морської науково-дослідної експедиції вивчатимуть українську частину р. Дунай від портопункту Кілія до порту Ізмаїл. Дослідження стартують вже наприкінці квітня. Результати всіх шести експедицій ляжуть в основу океанографічної бази даних і стануть безцінним матеріалом для удосконалення діяльності Держгідрографії з навігаційної безпеки судноплавства України».

В рамках другої експедиції спеціалісти Держгідрографії та Гідрофізичного центру НАН України в травні проведуть комплексні річкові науково-дослідні експедиції в акваторії Кам’янського водосховища річки Дніпро, у т.ч. водного району Дніпродзержинські ворота.

Спеціалісти зазначають, що третя експедиція буде океанографічною. У липні учасники досліджень працюватимуть на гідрологічному полігоні «Північний» від порту Чорноморськ до Тендрівської затоки та гідрологічному полігоні «Південний» від порту Одеса до підходів до р. Дунай.

Четвертим місцем для комплексних морських науково-дослідних робіт обрано акваторію Одеської банки (Одеська затока) та підходи Аджалицького лиману (морського порту Южний), які проводитимуться в серпні.

Океанографічні дослідження вчені проведуть у вересні на Бузько-Дніпровському лиманському каналі (від 1 до 4 коліна БДЛК, морська частина) та Херсонському морському каналі (від 1 до 3 коліна ХМК).

Завершальною, шостою експедицією в жовтні 2019 року стане річкова науково-дослідна експедиція в акваторії Дніпровського водосховища.

Довідково

Державна установа «Держгідрографія» спільно з Науковим гідрофізичним центром НАН України розробила проект програми вивчення морського середовища та внутрішніх водних шляхів на п’ять років, яка сприятиме підвищенню безпеки судноплавства в територіальному морі України та її внутрішніх водних шляхах.

вгору

При повному або частковому відтворенні матеріалів пряме гіперпосилання на www.vcrti.com.ua обов'язкове! Сайт є Засобом масової інформації відповідно до діючого законодавства. 

Підписатся на оновлення

Всі матеріали опубліковані в категорії "Блог" є особистими думками авторів і не є офіційними позиціями Всеукраїнського центру реформ транспортної інфрастркуткури. Всі матеріали опубліковані в категорії "Від редакції" є офіційною позицією Всеукраїнського центру реформ транспортної інфраструктури.

×

Читайте нас у Telegram!

Дізнавайтесь про події у сфері транспорту та інфраструктури одним із перших.

icon128 2x