CHEC підписала контракт на днопоглиблення порту «Чорноморськ»

CHEC підписала контракт на днопоглиблення порту «Чорноморськ»

ДП «Адміністрація морських портів України» (АМПУ) і China Harbour Engineering Company (CHEC) у п'ятницю підписали контракт на реалізацію проекту днопоглиблення акваторії морського порту «Чорноморськ».

Як повідомив кореспондент сайту «Порти України», з боку АМПУ документ підписав начальник адміністрації морського порту «Південний» Максим Широков, з боку ЗНІС — генеральний директор Сһіпа Harbour Ukraine Лінь Тао.

У березні 2018 року ЗНІС виграла аукціон на проведення днопоглиблювальних робіт у морському порту «Чорноморськ». Предметом першого лота було днопоглиблення морського підхідного каналу порту «Чорноморськ», другого — днопоглиблювальні роботи в операційній акваторії першого ковша Сухого лиману.

За результатами відкритих торгів, CHEC запропонувала провести днопоглиблення підхідного морського каналу за 87,149 млн грн без ПДВ, а роботи в операційній акваторії — за 316,999 млн грн без ПДВ, що стало найкращим ціновою пропозицією по кожному з лотів. Очікувана вартість робіт по першому лоту становила 91 млн 769,365 тис. грн без ПДВ, з другого — 353 млн 32,189 тис. грн без ПДВ.

«В результаті торгів нам вдалося досягти хорошої економії бюджетних коштів. 400 млн грн — це на 10% нижче очікуваної вартості. Економія, якої ми досягли, ґрунтується на якісно підготовленій тендерної документації, прозорому тендері і, що важливо, конкуренції при проведенні торгів», — заявив присутній на церемонії підписання в. о. голови ДП «Адміністрація морських портів України» (АМПУ) Райвіс Вецкаганс.

За словами керівника АМПУ, реконструкція морського підхідного каналу та акваторії першого ковша Сухого лиману дозволить в подальшому провести реконструкцію причалів Чорноморського порту.

«Це пов'язані проекти. І вже у найближчий місяць ми оголосимо конкурс на проектування і днопоглиблення причальної лінії причалів №№11-18. Сукупність цих проектів повинна в майбутньому залучити більший вантажопотік. І цими проектами ми хочемо, щоб вже до 2019 року порт міг обробляти без дозавантаження судна типу Panamax. Я впевнений, що днопоглиблення та реконструкція причальної лінії буде рішучим кроком до розвитку порту «Чорноморськ» та підвищить ефективність роботи порту», — підкреслив Вецкаганс.

У листопаді 2017 року АМПУ оголосила процедуру відкритих торгів на закупівлю робіт по днопоглибленню в морському порту «Чорноморськ». У жовтні 2017 року АМПУ представила українським і міжнародним дноуглубительным компаніям проект реконструкції підхідного каналу і операційної акваторії першого ковша Сухого лиману порту «Чорноморськ».

Реконструкція морського підхідного каналу порту «Чорноморськ» передбачає збільшення глибин до 16 метрів, операційної акваторії першого ковша Сухого лиману — до 15 метрів. Після реалізації зазначених проектів порт «Чорноморськ» зможе забезпечити умови для безпечного і безперешкодного підходу великотоннажних суден до глибоководним чинним і реконструйованим причалів, а також збільшить обсяги вантажопереробки портових операторів та державного стивідора ДП «Чорноморський морський торговельний порт» та надходження у бюджети всіх рівнів.

У грудні 2017 року CHEC завершила днопоглиблювальні роботи в рамках проекту «Реконструкція водних підходів, маневрових зон і операційних акваторій біля причалів з урахуванням перспективного вантажообігу морського порту «Південний», реалізація якого забезпечить функціонування зернового терміналу глобального сировинного трейдера компанії Cargill і MV Cargo.

У травні 2017 року адміністрація порту «Південний» і CHEC підписали два контракти на проведення днопоглиблювальних робіт у морському порту «Південний».

вгору

При повному або частковому відтворенні матеріалів пряме гіперпосилання на www.vcrti.com.ua обов'язкове! Сайт є Засобом масової інформації відповідно до діючого законодавства. 

Підписатся на оновлення

Всі матеріали опубліковані в категорії "Блог" є особистими думками авторів і не є офіційними позиціями Всеукраїнського центру реформ транспортної інфрастркуткури. Всі матеріали опубліковані в категорії "Від редакції" є офіційною позицією Всеукраїнського центру реформ транспортної інфраструктури.

×

Читайте нас у Telegram!

Дізнавайтесь про події у сфері транспорту та інфраструктури одним із перших.

icon128 2x