АМПУ розглядає можливість створення інноваційної системи моніторингу забруднень акваторії портів
- Автор Пресс-служба
- Опубліковано в Водний транспорт
- Друк

Адміністрація морських портів України в рамках програми «Ukrainian Ports are Going Green» розглядає можливість створення інноваційної системи моніторингу, яка дозволить контролювати стан акваторії портів в режимі он-лайн та нівелювати вплив людського фактору на процес виявлення забруднень. Про це повідомила прес-служба АМПУ.
Повідомляється, що пілотним проектом у цій програмі може стати порт Чорноморськ.
Нещодавно представники литовської компанії Ecoportus презентували в Адміністрації Іллічівського морського порту можливості контролю за навколишнім природним середовищем за допомогою датчиків, підключених до автоматизованої системи.
Це вже третя зустріч фахівців АМПУ з представниками міжнародних компаній, що мають великий досвід з виготовлення, розробки та впровадження автоматизованих систем контрою за забрудненням акваторії портів. До цього свої розробки в Україні представляли компанії DBA Group (Італія) та Ocean Visuals (Норвегія).
«Впровадження автоматизованої екологічної системи дозволить нівелювати вплив людського фактору та, відповідно, корупційну складову в питаннях контролю за екологією в порту. Інноваційні системи контролю успішно використовуються у портах Європи і АМПУ яка є відповідальним користувачем акваторії портів та здійснює постійний моніторинг за її станом, зацікавлена у використаннімаксимально ефективних та сучасних систем й засобів моніторингу», — відзначив керівник ДП «АМПУ» Райвіс Вецкаганс.
У порту Чорноморськ засновник компанії Ecoportus Александрас Каупас презентував можливості інноваційної системи моніторингу забруднень акваторії морських портів, яка успішно запроваджена у порту Клайпеда та інших портах Литовської республіки.
Перевага запровадження такої системи полягає у цілодобовому контролі за станом навколишнього природного середовища, своєчасному виявленні забруднень атмосферного повітря та акваторії морського порту. У випадках забруднення навколишнього природного середовища головним фактором є час. Від цього залежить термін локалізації джерела забруднення, недопущення розповсюдження забруднення на значну частину акваторії та проведення робіт з ліквідації. Зараз фахівці АМПУ та представники литовської компанії визначають точки, де мають бути встановлені датчики, та параметри, які вони зможуть контролювати у Чорноморську.
За підсумками зустрічі з представниками Ecoportus було досягнуто домовленості про розробку попереднього плану-проекту з впровадження в морському порту Чорноморськ інноваційної системи моніторингу забруднень (литовська сторона) та забезпечення необхідного нормативного супроводження для його реалізації (українська сторона).
Нагадаємо, наприкінці 2018 року АМПУ створила робочу групу з розробки та впровадження Концепції екологічно безпечного розвитку та удосконалення діяльності портів України «Ukrainian Ports are Going Green».
Схожі матеріали (за тегом)
- АМПУ розпочала днопоглиблення біля причалів порту Чорноморськ власним флотом
- Держрибагентство пропонує здавати в оренду акваторію Чорного моря
- В порту Чорноморськ завершили проект капітального днопоглиблення
- Зниження вартості доставки вантажів залізницею на 20% зробить роботу морських портів ефективнішою
- У зв’язку зі зміною назв морських портів Уряд упорядкував назви філій ДП «АМПУ»
Останні з Пресс-служба
- АМПУ розпочала днопоглиблення біля причалів порту Чорноморськ власним флотом
- Аеропорт Львів відновить обслуговування регулярних рейсів в старому терміналі
- У Дніпрі співробітники СБУ викрили на хабарі чиновника Укрзалізниці
- Українські авіакомпанії будуть штрафувати у разі затримки рейсів
- Держрибагентство пропонує здавати в оренду акваторію Чорного моря