300-метровий контейнеровоз Maersk Klaipeda відкрив нову лінію в порту «Южний»

300-метровий контейнеровоз Maersk Klaipeda відкрив нову лінію в порту «Южний»

Вчора в морський порт «Южний» на контейнерний термінал TIS зайшло судно Maersk Klaipeda, яке відкрило лінію Ме3 (Europe - Middle East) найбільшого в світі контейнерного перевізника Maersk Line (Данія). Цей сервіс проходить через Китай, Туреччину, Єгипет і Об'єднані Арабські Емірати. Очікується, що відтепер контейнеровози Maersk Line будуть щотижня доставляти вантажі в порт «Южний». 

Маршрут оновленого океанського сервісу Ме3 проходить через порти Піпавав, Хазір, Джавахрлал Неру, Джебель-Алі, Салала, Порт-Саїд, Дамьетта, Амбарлі, Измит Корфезі, Новоросійськ, «Південний», «Чорноморськ» і Констанца. Як уточнила прес-служба ТІС, раніше порт «Південний» не був пов'язаний прямими контейнерними маршрутами з Азією.

Проводку контейнеровоза дедвейтом 93552 т забезпечували начальник портової лоцманської служби «Южний» філії «Дельта-лоцман» АМПУ Віктор Пилипенко і старший лоцман Сергій Сурін. Проводка Maersk Klaipeda була виконана за допомогою 4 буксирів в умовах обмеженого простору через наявність суден днопоглиблювального флоту і в умовах обмеженої видимості через туман.

Контейнеровоз Maersk Klaipeda ходить під прапором Гонконга та має довжину 300 м, ширину - 42,8 м та місткість - 6802 TEU.

Maersk Line (штаб-квартира - Копенгаген) - контролює 19,4% світового ринку морських контейнерних перевезень. Активний флот перевізника становлять 777 суден (306 власних) місткістю 4 218 978 TEU (2 207 406 TEU). У 2017 році Maersk Line збільшив обсяг перевезень на 3% - до 21,4 млн TEU. Виручка збільшилася на 13% - до $ 30,945 млрд. Прибуток склав $ 541 млн.

«ТІС-Контейнерний термінал» - самий глибоководний контейнерний термінал в Україні. Згідно з реєстром ДП «Адміністрація морських портів України», ТОВ «ТІС-Контейнерний термінал» оперує причалами №№21 і 22 порту «Південний». Термінал в 2017 році збільшив вантажообіг в порівнянні з 2016 роком на 50% - до 3,5 млн тонн.

Група терміналів ТІС - найбільша приватна стивідорна компанія України. Оперує терміналами «ТІС-Зерно», «ТІС-Міндобрива», «ТІС-Руда», «ТІС-Вугілля» та «ТІС-Контейнерний термінал» в морському порту «Південний». Група в 2017 році збільшила вантажообіг в порівнянні з 2016 роком на 21% - до 26,012 млн т.

Maersk Ukraine щорічно забезпечує контейнеропоток близько 200 тис. TEU.

Джерело: АМПУ

вгору

При повному або частковому відтворенні матеріалів пряме гіперпосилання на www.vcrti.com.ua обов'язкове! Сайт є Засобом масової інформації відповідно до діючого законодавства. 

Підписатся на оновлення

Всі матеріали опубліковані в категорії "Блог" є особистими думками авторів і не є офіційними позиціями Всеукраїнського центру реформ транспортної інфрастркуткури. Всі матеріали опубліковані в категорії "Від редакції" є офіційною позицією Всеукраїнського центру реформ транспортної інфраструктури.

×

Читайте нас у Telegram!

Дізнавайтесь про події у сфері транспорту та інфраструктури одним із перших.

icon128 2x