Віктор Сасін: Проблемні питання та механізми їх вирішення

Віктор Сасін: Проблемні питання та механізми їх вирішення

Міністерство інфраструктури України призначило новим директором Департаменту стратегічного розвитку дорожнього ринку та автомобільних перевезень, Сасіна Віктора Володимировича. Приступить до своїх обов’язків директор Департаменту з 04.09.2017.

Ми зустрілися з Віктором та задали йому декілька запитань про те, які проблеми його цікавлять у першу чергу та які шляхи їх вирішення існують..

На сьогодні автодорожня галузь є однією з найбільш соціально важливих та водночас критичних з точки зору існуючого стану справ.

Про інфраструктуру нашої країни:

Україна відіграє важливу геополітичну роль, але нажаль не може реалізувати увесь свій потенціал на 100% у зв’язку з недостатньо розвиненою інфраструктурою, а саме дороги – транснаціональні коридори, громадський транспорт, вантажні перевезення. Як результат ми отримали зарегульовані, корупційні  і тіньові автомобільну та дорожню галузі.

Ці обидві галузі разом з іншими напрямками такими, як авіа, залізниця, пошта, річка, море - мають шалену перспективу з точки зору залучення інвестицій, створення нових можливостей, для нарощування транзитних потоків та ефективному стимулюванні розвитку економіки країни в цілому. Саме інфраструктура є кровоносною системою економіки країни.

Про дорожню інфраструктуру та автошляхи:

Дороги - це один з найбільших викликів для уряду та міністерства інфраструктури зокрема. На сьогодні, в порівнянні з попередніми роками, вже багато вдалося зробити та розпочати довгоочікуваний для суспільства процес  відновлення наших автошляхів і дорожньої інфраструктури загалом. Найголовніше – є політична воля керівництва держави на відновлення доріг і як результат з 2018 року ми маємо дорожній фонд, як ефективне, а найголовніше стабільне джерело фінансування дорожньої галузі. Дякуючи такому інструменту ми можемо розраховувати на якісне відновлення автошляхів впродовж майбутніх років. Так, ще багато потрібно зробити з точки зору приведення у відповідність нормативно правової бази  для ефективного використання коштів дорожнього фонду та перехід на якісні прозорі стандарти будівництва доріг. Мета - це створити якісну мережу інфраструктури для наших громадян, отримати додаткові потоки транзиту, а як результат доходи для країни.

Важливим викликом в найближчий час, буде якісне завершення децентралізації автомобільних доріг. Потрібно завершити процес передачі на органи місцевого самоврядування дороги загального користування, а саме 120 тис. км. доріг з 170 тис. км. Таким чином місцеві громади зможуть контролювати і приймати рішення, щодо ремонту та утримання автошляхів на місцях. Також важливим залишається питання контролю якості виконання робіт з будівництва та експлуатаційного утримання доріг.

Ну і найголовнішою залишається проблема безпеки наших автошляхів. Потрібно доопрацювати та прийняти законодавчу базу щодо аудиту безпечності доріг, реалізувати концепцію безпечних доріг, змінивши нарешті жахливу статистику смертності і травматизму на наших дорогах. Працювати є над чим!

Про автомобільну галузь:

Щодо автомобільної галузі. По перше потрібно нарешті змінити якість послуг у регулярному автобусному сполученні на всіх рівнях. Цей жах на ринку регулярного автобусного сполучення з точки зору якості послуг та безпеки перевезень потрібно докорінно змінити. Ми маємо ситуацію коли 50 % ринку в тіні, і саме тому ринок є фактично стихійним та неконтрольованим. Основною метою на сьогодні є зміна у підходах регулювання цього ринку, запровадження ефективного контролю. Потрібно прийняти євроінтеграційні законопроекти, та завдяки реалізації якісних змін в системі ДСБТ, запровадити ефективний контроль. І мініфраструктури, і ДСБТ на сьогодні мають ряд напрацювань у цьому напрямку. У найближчому майбутньому шляхом прийняття відповідних змін до законодавства, підзаконних нормативно-правових актів, ми повинні докорінно змінити ринок автобусних перевезень, а також навести лад на ринку таксі та вантажних перевезень.

Про ринок приватних перевезень:

Щодо ринку таксі, то на сьогодні є спільне концептуальне бачення з учасниками ринку, яке втілилось у профільному законопроекті. Потрібно тепер втілювати плани у реальність. Вантажні перевезення, а особливо міжнародний сегмент також є важливим викликом. Нажаль на сьогодні в рамках існуючої нормативно-правової бази існує великий ризик непрозорості, неефективності системи розподілу та видачі дозволів на виконання міжнародних вантажних перевезень. Є чітке бачення і практичні напрацювання як ці ризики звести до мінімуму. Усі ці завдання і є викликом на найближчий час.

Сасін наймолодший директор Департаменту в історії МІУ. З травня 2016 року, радник міністра інфраструктури Володимира Омеляна. За плечима Віктора Володимировича багато років управлінського досвіду у сфері автомобільних перевезень, транспортних послуг, міжнародних пасажирських перевезень. Досвід роботи в міжнародному та мультикультурному середовищі.

Коротка біографічна довідка

Освіта:

1992-1999 середня школа №3 м. Новояворівськ;

Літо 1999 Eastbourne College, Великобританія

1999-2002 Новояворівський Ліцей (спеціалізація - економіка)

2002-2003 Львівська класична гімназія

2003-2008 ЛНУ ім.. Івана Франка, факультет Міжнародних відносин, Спеціальність економіка.

Диплом - Магістр міжнародних відносин, здобув кваліфікацію економіст-міжнародник, перекладач.

Трудова діяльність:

02.03.2008-25.03.2010рр. Транспортна компанія, Приватне підприємство «Сасін В.» Автомобільні перевезення - Заступник директора

26.03.2010-31.08.2010рр. ТОВ «Сас Транс Сервіс» Обслуговування комерційного транспорту – Директор

01.09.2010-28.10.2012рр. Місцевий організаційний комітет «ЄВРО 2012 Україна» (засновник УЄФА) - Начальник відділу з питань транспортного забезпечення заходів Турніру

01.02.2016р. – до початку 2017 р. ТОВ «Сас-Сервіс» Автомобільні перевезення, Обслуговування комерційного транспорту - Директор

04.09.2017р. - директор Департаменту стратегічного розвитку дорожнього ринку та автомобільних перевезень.

Досвід роботи:

Керівні посади у авто бізнесі.

Досвід роботи в міжнародному та мультикультурному середовищі.

Досвід управління проектами та бюджетом.

Досвід організації заходів.

Мовні здібності:

Українська мова: рідна.

Англійська мова: вільно (усна/письмова).

Польська мова: вище середнього (усна).

Німецька мова: середнz (усна/письмова)

Російська мова: вільно (усна/письмова)

Хобі:

Катання на лижах, туристичні походи та подорожі (відвідав більше 35 країн світу)

вгору

При повному або частковому відтворенні матеріалів пряме гіперпосилання на www.vcrti.com.ua обов'язкове! Сайт є Засобом масової інформації відповідно до діючого законодавства. 

Підписатся на оновлення

Всі матеріали опубліковані в категорії "Блог" є особистими думками авторів і не є офіційними позиціями Всеукраїнського центру реформ транспортної інфрастркуткури. Всі матеріали опубліковані в категорії "Від редакції" є офіційною позицією Всеукраїнського центру реформ транспортної інфраструктури.

×

Читайте нас у Telegram!

Дізнавайтесь про події у сфері транспорту та інфраструктури одним із перших.

icon128 2x