Інтервью з власником декількох маршрутів в м. Києві та області

Інтервью з власником декількох маршрутів в м. Києві та області

Голова ради ВЦРТІ Володимир Наумов поспілкувався з перевізником про перевірки Укртрансбезпеки, легальні та нелегальні перевозки.

Чому у нас немає статистичних даних по проблемі нелегальних перевізників, на скільки питання нелегальних перевізників критичне і як це впливає на роботу легальних перевізників?

Укртрансбезпека створювалася саме для контролю нелегальних перевізників.

За своїм досвідом і я в цьому вже точно переконався, можу сказати, що не одне питання, яке ставилося перед Укртрансбезпекою, ніколи не вирішувалося.

На це є одна об’єктивна, на мій погляд причина. Багато нелегалів, які працюють, вони не мають ліцензії. Якщо Укртрансбезпека зупиняє автобус, який не має ліцензії, то і покарати вони його ніяк не можуть, так як, говорять самі ж інспектори, повноважень у них немає! Якщо є ліцензія і наявне якесь порушення то на такого перевізника вплинути вони можуть, а якщо взагалі немає документів, то і посприяти цьому вони не можуть.

Кількість нелегальних перевізників збільшується. З прийняттям постанови 1081, частина легальних перевізників, які не зможуть відповідати вимогам, покинуть ринок або перейдуть у статус нелегальних.

У чому саме, на ваш погляд, виникнуть труднощі?

Труднощі виникнуть по перше у покупці автобусів зі стандартом екологічної безпеки Євро-5, коштує такий транспортний засіб 65-67 тис. дол. їх вартість відбити дуже важко. У мене є такі автобуси, я придбав їх у лізинг, ціна після лізингу зростає майже вдвічі, і кожного місяця я доплачую свої кошти, щоб заплатити щомісячний платіж, тобто сам автобус за місяць не заробляє на платіж.

Держава підняла вартість входу на ринок перевезень, але при цьому повинна піднятися і відповідальність за нелегальну роботу, це вже від вас залежить, не від обладміністрації. Постійним контролем і перевірками нелегальних перевізників не одна обладміністрація не займається.

Зараз у тих містах де раніше ніколи не було спрінтерів, вони з’являються, на одному з моїх маршрутів за 2 роки кількість з 10 зросла до 47, і це ніхто не контролює, ні поліція, ні Уктрансбезпека тому, що в них ні інспекторів невистачає ні повноважень. Ми взяли таку практику, щотижня відправляємо один лист по нелегалам в облдержадміністрацію, поки ніяких результатів немає. Проте нам регулярно 2-3 акта в тиждень виписують, попросили прийняти участь у щомісячних «платежах» (5 тисяч гривень з фірми в місяць) - ми відмовили.

У мене виникло логічне питання, чи намагався хтось з легальних перевізників, боротися з нелегальними, як наприклад об’єднання «Стоп – нелегал», чи щось подібне?

Я намагався боротись з цим обійшовши поліцію, так як поліція робить одноразовий рейд, вони роз’їжджаються, і через деякий час знову спокійно собі працюють. Звертався в охоронну структуру, пояснив їм ситуацію, вони сказали що проконсультуються з юристами і дадуть мені відповідь. Відповідь була ні, так як це сильне соціальне напруження, сказали можуть звести по цьому питанню нас з поліцією, але досвід роботи з поліцією, як я вже сказав, у нас був.

Як виявилося, що можна навести лад у цій проблемі, але з допомогою бандитів, вони залякають, спалять пару автобусів і все вирішиться. Тому після введення постанови 1081, коли перевізники масово будуть ставати нелегальними, такі випадки будуть зустрічатися дуже часто, особливо на міжобласних маршрутах.

Я обома руками ЗА постанову 1081, але при умові, щоб з ринку прибрали нелегальних перевізників!

вгору

При повному або частковому відтворенні матеріалів пряме гіперпосилання на www.vcrti.com.ua обов'язкове! Сайт є Засобом масової інформації відповідно до діючого законодавства. 

Підписатся на оновлення

Всі матеріали опубліковані в категорії "Блог" є особистими думками авторів і не є офіційними позиціями Всеукраїнського центру реформ транспортної інфрастркуткури. Всі матеріали опубліковані в категорії "Від редакції" є офіційною позицією Всеукраїнського центру реформ транспортної інфраструктури.

×

Читайте нас у Telegram!

Дізнавайтесь про події у сфері транспорту та інфраструктури одним із перших.

icon128 2x