Звіт Михайла Ноняка є маніпуляцією

Звіт Михайла Ноняка є маніпуляцією

Голова Державної служби України з безпеки на транспорті Михайло Ноняк на своїй сторінці у соціальній мережі Facebook виклав статистику, щодо ефективності діяльності ДСБТ під його головуванням. Михайло Ноняк провів аналіз кількості перевірених автомобілів та нарахованої плати за проїзд – це грошовий штраф, котрий накладається в євро, за те, що вантажівка перевозить вантажу більше ніж дозволено ваговою нормою. Ми також вирішили провести аналітичне дослідження, щодо ефективності діяльності ДСБТ під головуванням Михайла Ноняка. І ми прийшли до висновку, що комплекс заходів, котрі вчиняв Михайло Ноняк завдав державі збитків на суму значно більшу, ніж Держава отримала податків, від його діяльності.

Михайло Ноняк навів статистику, щодо кількості перевірених автомобілів за 2014-2017 роки. Ми вирішили перевірити, наскільки ефективними були перевірки УТІ у 2014-2015 роках та ДСБТ у 2015-2017 роках. Потрібно зазначити, що у 2014 та 2015 роках не було закладено коштів на здійснення інспекторами УТІ габаритно-вагового контролю.

Аналізуючи інформацію, щодо кількості перевірених автомобілів, ми отримуємо інформацію, що у 2016 році на кожну перевірену одиницю автотранспорту ми маємо 1 євро та 5 євроцентів штрафу. Чим нижчий цей показник тим краще, адже це буде свідчити про те, що в загальній кількості перевізники не порушують діюче законодавство, але вже у 2017 році, цей показник зростає, а не зменшується, як повинен; і він дорівнює 1 євро та 30 євроцентів на одну перевірену одиницю автомобільного транспорту. Тож навіть з цієї інформації ми можемо зробити висновок, що діяльність Михайла Ноняка не призвела до покращення ситуації з перевантаженнями.

Також з офіційного звіту ДСБТ за 2016 та 2017 рік ми можемо порахувати середню суму штрафу. Наприклад у 2016 році ця сума склала 36 євро на один виписаний акт про порушення. В 2017 році – сума зросла до 57 євро на один виписаний акт про порушення. 57 євро в перерахунку в гривні на момент написання статті дорівнює 1861 гривні. Ця сума не є дієвим методом впливу на порушників.

Аналізуючи загальну суму плати за проїзд котра була накладена у 2016 році, а саме 43 560 260,39 грн та суму котра була сплачена 6 948 542,82 грн, можна вивести відсоток сплачених коштів до державного бюджету, який дорівнює 15.95%. Цей відсоток ми можемо пояснити відсутністю системи контролю та впливу на перевізників, котрі не сплатили штраф. Тож у 2017 році могли відбутися суттєві зміни. В загальному було нараховано 68 000 000 гривень, та до держ. бюджету було сплачено 17 635 993 гривень. Що дорівнює 25,94 відсотка. Необхідно зауважити, що ріст в 10 відсотків не є задовільним, адже інші 74 відсотка все одно є несплаченими.

Тож інформацію, котру виклав Михайло Ноняк на своїй сторінці, та надав телеканалу Інтер є маніпуляцією.

вгору

При повному або частковому відтворенні матеріалів пряме гіперпосилання на www.vcrti.com.ua обов'язкове! Сайт є Засобом масової інформації відповідно до діючого законодавства. 

Підписатся на оновлення

Всі матеріали опубліковані в категорії "Блог" є особистими думками авторів і не є офіційними позиціями Всеукраїнського центру реформ транспортної інфрастркуткури. Всі матеріали опубліковані в категорії "Від редакції" є офіційною позицією Всеукраїнського центру реформ транспортної інфраструктури.

×

Читайте нас у Telegram!

Дізнавайтесь про події у сфері транспорту та інфраструктури одним із перших.

icon128 2x