Вже з осені українські траси стануть на півметра вужчими

Вже з осені українські траси стануть на півметра вужчими

Українські автодороги вже з вересня почнуть розмічати за євростандартом: кожна смуга стане вужче на півметра, а вивільнену ширину траси віддадуть велосипедистам або громадському транспорту. Про це повідомив заступник міністра регіонбуду Лев Парцхаладзе, передає "Сегодня". За словами чиновника, вужчі смуги спонукають водіїв їхати з меншою швидкістю, а значить, знижують ймовірність ДТП. Фахівці з безпеки дорожнього руху побоюються, що все виявиться навпаки: побільшає аварій і смертей серед велосипедистів

Нововведення торкнеться насамперед міських вулиць: на магістралях міського значення з безперервним потоком руху (наприклад, Столичне шосе в Києві) ширина кожної смуги стане не 3,75, а 3,5 м, на менш завантажених вулицях – 3 м (зараз 3,5 м), на дрібніших вулицях – 2,75 м (зараз 3 м). Як роз’яснив Парцхаладзе, сьогодні на дорогах I і II категорій (дві та більше смуг в кожну сторону – це магістралі міжнародного, державного та міжобласного значення, наприклад, Київ – Львів, що проходять також через населені пункти) за чинними буднормами кожна смуга не може бути вужче 3,75 м, для доріг III категорії (1 смуга – це дороги обласного значення) – не вужче 3,5 м, для доріг IV категорії (1 смуга – це дороги районного значення) – 3 м, нарешті, для доріг V категорії ( між селами) – 4,5 м, без поділу на смуги руху.

“У нових держбуднормах щодо вулиць і доріг ми адаптували ці норми до європейських, відповідно звузивши ширину смуг руху при проектуванні і будівництві доріг. Європейська практика показує, що дороги з меншою шириною смуги руху – 3-3,25 м – підсвідомо спонукають водіїв їхати з меншою швидкістю”, – уточнив заступник міністра.

Оскільки ДБН вже опубліковані і набудуть чинності з 1 вересня, то всі нові і траси, що ремонтуються, будуватимуться вужчими, а вже наявні перерозмітять, виділивши двосторонню доріжку для велосипедистів, мінімальна сукупна ширина якої повинна бути 2,5 м. Щоправда, повноцінну велодоріжку , відокремлену від автодороги бордюром, можна отримати тільки на дорогах (вулицях) I і II категорії, на інших дорогах “виграш” становитиме всього 1-2 м, а цього для велодоріжки мало.

вгору

При повному або частковому відтворенні матеріалів пряме гіперпосилання на www.vcrti.com.ua обов'язкове! Сайт є Засобом масової інформації відповідно до діючого законодавства. 

Підписатся на оновлення

Всі матеріали опубліковані в категорії "Блог" є особистими думками авторів і не є офіційними позиціями Всеукраїнського центру реформ транспортної інфрастркуткури. Всі матеріали опубліковані в категорії "Від редакції" є офіційною позицією Всеукраїнського центру реформ транспортної інфраструктури.

×

Читайте нас у Telegram!

Дізнавайтесь про події у сфері транспорту та інфраструктури одним із перших.

icon128 2x