Уряд України не хоче бути незалежним від імпортної газової голки - Голова Укргазвидобування

Уряд України не хоче бути незалежним від імпортної газової голки - Голова Укргазвидобування

Україна - 2-3 роки
Альберта, Канада - 3 дні. В планах - 0 дней.

Це - терміни отримання всіх необхідних погоджень для початку буріння нової свердловини. В Альберті всі дозволи дає один регулятор і звісно проходження аплікації відслідковується в онлайн-режимі і чітко видно, який чиновник розглядає аплікацію.

Ви тепер розумієте, чому Альберта, Канада видобуває біля 120 млрд м3 газу на рік, а Україна - 20 млрд м3? Нагадати, яка країна знаходиться у стані війни та все ще залежить від імпортованого газу? Кому цей газ потрібніший?

До такого життя Альберта докотилася після 2010 року, коли ціни на нафту впали. Канадійці прийшли до усвідомлення того, що вони (увага!) не є конкурентоспроможні в нафтогазовій регуляції (мабуть погодження свердловини займало 3 тижні), і бізнес не хоче вкладати гроші в Альберту, тому що несе зайві необгрунтовані витрати на дотримання всіх вимог. Почали дерегулювати, спрощувати, йти назустріч бізнесу. Після такого заходу по дерегуляції, бізнес зекономив близько 2,5 млрд долл!

Цей яскравий факт та ще багато такого почули на зустрічі з Енергетичним Регулятором Альберти Джимом Елліслм в рамках візиту в Калгарі на Global Petroleum Show.

Головні питання - коли хтось десь в уряді України зрозуміє, що ми з нашою регуляторною системою і приняттям одного документу за два роки навіть не починали конкурувати за нафтогазовий капітал?
Як нам зробити 3 дні замість 3 років? Кому це покращення треба окрім Укргазвидобування та Нафтогазу? Хто буде локомотивом давити нашу зарегульовану регуляторну химеру?

Конкретна мета для дерегуляції, я вважаю - 3 дні замість 3 роки на буріння нової свердловини. Регулятор Альберти готовий допомагати це зробити. Від України тільки бажання та політична воля.

Повідомив на свой сторінці у соціальній мережі Facebook голова Укргазвидобування Oleg Prokhorenko

вгору

При повному або частковому відтворенні матеріалів пряме гіперпосилання на www.vcrti.com.ua обов'язкове! Сайт є Засобом масової інформації відповідно до діючого законодавства. 

Підписатся на оновлення

Всі матеріали опубліковані в категорії "Блог" є особистими думками авторів і не є офіційними позиціями Всеукраїнського центру реформ транспортної інфрастркуткури. Всі матеріали опубліковані в категорії "Від редакції" є офіційною позицією Всеукраїнського центру реформ транспортної інфраструктури.

×

Читайте нас у Telegram!

Дізнавайтесь про події у сфері транспорту та інфраструктури одним із перших.

icon128 2x