Укртрансбезпека видає дозволи міжнародним перевізникам, які не мають ліцензій

Укртрансбезпека видає дозволи міжнародним перевізникам, які не мають ліцензій

Не зважаючи на події, які протягом року відбувалися у Державній службі України з безпеки на транспорті, на велику кількість перевірок, прозорість даного органу все ще викликає багато питань.

До нас дійшли скарги щодо ситуації, яка склалася з видачою дозволів на міжнародні перевезення.

Укртрансбезпека видає дозволи на ТЗ перевізників, які не мають діючої ліцензії на право перевезення вантажів та/або пасажирів в міжнародному сполученні.

За провадження виду господарської діяльності, що підлягає ліцензуванню, без ліцензії чи здійснення таких видів господарської діяльності з порушенням умов ліцензування посадові особи суб’єктів господарювання несуть адміністративну відповідальність, передбачену Кодексом України про адміністративні правопорушення.

У зв’язку з цим склалася ситуація з нестачею дозволів.

Також слід відмітити, що в 2017 р. дозволи закінчилися на початку листопада. У цьому ж році ситуація більш складна, тому дозволи закінчяться набагато раніше, це означає лише одне – після цього перевізники залишаться без роботи на 2-3 місяці, через те що не зможуть виконувати міжнародні рейси, почнеться відтік і без того дефіцитних водійських кадрів, будуть паралізовані експортні/імпортні перевезення.

До міжнародних перевезень вантажів (крім небезпечних вантажів та небезпечних відходів) допускаються вантажні транспортні засоби, які відповідають вимогам пункту 27 цих Ліцензійних умов, а також:

  • обладнані контрольними приладами (тахографами) реєстрації режимів праці та відпочинку;
  • мають сертифікат відповідності транспортного засобу щодо безпеки руху та екологічної безпеки вимогам країн, територією яких буде здійснюватиметься перевезення, якщо інше не передбачено міжнародними договорами України.

Були надіслані листи Директору Департаменту стратегічного розвитку дорожнього ринку та автомобільних перевезень Сасіну В.В. та прем’єр-міністру України Гройсману В.Б. з проханнями посприяти врегулюванню ситуації.

У листі зазначається, що Укртрансбезпека технічно підготовлена видавати дозволи тільки ліцензійним перевізникам та блокувати їх на ТЗ неліцензійних перевізників з 02.07.2018р., а ліцензіатам була надана можливість з 11.06.2018 р. провести звірку даних щодо діючих ліцензій та їх ТЗ у територіальних управліннях ДСБТ. Видача перевізникам, які не мають відповідної ліцензії може призвести до втрати ще близько 10-12 тисяч дозволів.

вгору

При повному або частковому відтворенні матеріалів пряме гіперпосилання на www.vcrti.com.ua обов'язкове! Сайт є Засобом масової інформації відповідно до діючого законодавства. 

Підписатся на оновлення

Всі матеріали опубліковані в категорії "Блог" є особистими думками авторів і не є офіційними позиціями Всеукраїнського центру реформ транспортної інфрастркуткури. Всі матеріали опубліковані в категорії "Від редакції" є офіційною позицією Всеукраїнського центру реформ транспортної інфраструктури.

×

Читайте нас у Telegram!

Дізнавайтесь про події у сфері транспорту та інфраструктури одним із перших.

icon128 2x