Укртрансбезпека може створити колапс на ринку пального

Укртрансбезпека може створити колапс на  ринку пального

Президент Нафтогазової Асоціації України (НАУ) Дмитро Кулик повідомив, що правова колізія, яка виникла в зв'язку з наказом Міністерства інфраструктури з правил перевезення небезпечних вантажів та відходів залізничним транспортом, може спровокувати блокування ринку палива, про це повідомляє прес-служба Асоціації.

За його словами, розпливчасте формулювання тексту наказу Міністерства інфраструктури №156 дає підстави припускати, що з 1 вересня цього року чиновники вимагатимуть ліцензію на право транспортування небезпечних вантажів не лише у транспортних компаній, а й у відправників та одержувачів нафтопродуктів.

Ліцензію уповноважена видавати Укртрансбезпека, яка знаходиться в підпорядкуванні міністерства. Для її отримання компанії необхідно прописати регламент, зібрати ряд документів і, в разі відсутності відповідної штатної одиниці, прийняти на роботу співробітника з певним професійно-кваліфікаційним рівнем, який буде відповідати за організацію транспортування небезпечних вантажів.

Все б нічого, але розпливчасте формулювання тексту наказу дає підстави припускати, що з 1 вересня цього року чиновники вимагатимуть ліцензію не тільки у транспортних компаній, а й у відправника / одержувача вантажу. А представник Укртрансбезпеки в усній розмові лише підтвердив ці наміри.

Тим часом, даний наказ, як це стало вже звичним, суперечить цілому ряду існуючих нормативно-правових документів.

Зокрема, Закон України «Про перевезення небезпечних вантажів» чітко визначає, що суб'єктом транспортування є транспортні компанії, які здійснюють такий вид діяльності на підставі відповідної ліцензії. Роздрібні продавці нафтопродуктів такого виду діяльності не здійснюють.

У Законі «Про ліцензування видів господарської діяльності» передбачено терміни, протягом яких повинні здійснюватися зміни в сфері ліцензування. Суб'єктам господарювання в цьому випадку дається не менше двох місяців для впровадження нових правил.

Цікаво, що в зв'язку з цією правовою колізією, компанії - нерезиденти України, які беруть участь в процесі поставки нафтопродуктів на вітчизняні НПЗ, і зовсім не зможуть отримати ліцензію, у зв'язку з неможливістю надати окремі документи, що входять до переліку обов'язкових. Імпортоване паливо в Україні становить близько 80% ринку. Ввозити паливо стане нікому.

Нафтогазова Асоціація наполягає - система нормативно-правових норм не може містити неточності. При наявності явних ознак монополізму на ринку нафтопродуктів України подібне подвійне трактування основних законодавчих актів може призвести до корупційних проявів та блокування роботи вітчизняного ринку палива в цілому.

 

м

 

вгору

При повному або частковому відтворенні матеріалів пряме гіперпосилання на www.vcrti.com.ua обов'язкове! Сайт є Засобом масової інформації відповідно до діючого законодавства. 

Підписатся на оновлення

Всі матеріали опубліковані в категорії "Блог" є особистими думками авторів і не є офіційними позиціями Всеукраїнського центру реформ транспортної інфрастркуткури. Всі матеріали опубліковані в категорії "Від редакції" є офіційною позицією Всеукраїнського центру реформ транспортної інфраструктури.

×

Читайте нас у Telegram!

Дізнавайтесь про події у сфері транспорту та інфраструктури одним із перших.

icon128 2x